Odpowiedź MPiPS na protest w sprawie rozstrzygnięcia konkursu ofert

26 czerwca 2013

Dyrektor Departamentu w MPiPS nie widzi nic złego w odrzuceniu ofert

Z odpowiedzi Dyrektora Departamentu w MPiPS, Pani Krystyny Wyrwickiej na nasze pismo protestacyjne z dn. 18.06.2013 skierowane do podsekretarza stanu w MPiPS wynika, iż nie widzi ona nic złego w odrzuceniu ofert w konkursie dla organizacji pozarządowych tylko i wyłącznie z powodu niepełnego przytoczenia rodzaju zadania publicznego – przypominamy wniosek Misji został odrzucony ponieważ w ofercie napisaliśmy „pomoc społeczna” zamiast „pomocy społecznej na rzecz rodzin i osób wykluczonych”. Dyrektor Wyrwicka uznała również, że miała prawo wprowadzać dodatkową ocenę formalną, ponieważ to Komisja Konkursowa MPiPS dokonuje ostatecznej oceny a WPS UW jedynie wstępnej.  W ogłoszeniu o otwartym konkursie ofert w ramach Programu Wspierającego znajduje się jednak zapis, iż oceny formalnej dokonuje jedynie Wydział Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego:

„Wydziały Polityki Społecznej Urzędów Wojewódzkich przeprowadzają ocenę formalną oraz ocenę merytoryczną wszystkich ofert konkursowych” (pkt. VI. 4) oraz „Komisja Konkursowa [powołana przez MPiPS] dokona ostatecznej oceny merytorycznej, rozpoczynając od ofert ocenionych przez Wydziały Polityki Społecznej na maksymalną liczbę punktów aż do wyczerpania kwoty programowej” (pkt. VI. 7).

Skany odpowiedzi, którą otrzymaliśmy oraz nasze pismo: skan1. skan2. skan3. nasze pismo.

Zastępca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Artur Subda przesłał Misji zestawienie oceny ofert złożonych w konkursie w ramach ww. Programu w Województwie Mazowieckim w odpowiedzi na wniosek z dnia 20 czerwca br. w sprawie udostępniania informacji publicznej. Wynika z niego jasno, iż wnioski Misji oraz innych protestujących organizacji nie tylko pozytywnie przeszły ocenę formalną ale również uzyskały MAKSYMALNĄ ocenę merytoryczną od Wydziału Polityki Społecznej:

Zestawienie oceny ofert. – prawy przycisk myszy i zapisz.

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij