Dziękujemy za wsparcie

25 października 2012

Na nasz apel o pomoc dla osób bezdomnych odpowiedziało wielu ludzi. Dzięki temu mogliśmy pomóc większej liczbie osób nakarmić je ubrać, ale także zwiększyliśmy zimą w Pensjonacie Socjalnym „Św. Łazarza” liczbę miejsc o kolejne 20. Aktualnie przebywa u nas 120 bezdomnych mężczyzn. Jak co roku współpracujemy ze Strażą Miejską i przygotowujemy gorący posiłek, który rozwożą funkcjonariusze. Między innymi dzięki nim dowiedzieliśmy się o dużej grupie osób bezdomnych w okolicach Ursusa oraz dzielnic przyległych. Postanowiliśmy im pomóc.

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej zimą uruchomiła streedworking dla osób zamieszkujących miejsca niemieszkalne (pustostany, działki, altanki, kontenery na śmieci, klatki schodowe). Pracownik socjalny wraz z dwoma podopiecznymi wspiera te osoby rozwożone są im np. kanapki, gorąca herbata, ciepła odzież, znicze do oświetlenia pomieszczeń, ale także środki higieniczne. Nasi streedworkerzy relacjonują, iż pierwszy kontakt z tymi osobami był trudny, ale w miarę upływu czasu rosło wzajemne zaufanie. Pomoc tym osobom nie ogranicza się tylko do przekazywania żywności, ale także pomocy w postaci pracy socjalnej, streedworkerzy informują o możliwych formach wsparcia instytucjonalnego a czasami wręcz zabierają osobę z pustostanu do szpitala lub do schroniska.
Szanowni Państwo o. Bogusław Paleczny uczył nas, że nie ma bezdomności z wyboru im dłużej pracuje z osobami w kryzysie bezdomności im więcej historii życia tych osób poznaje tym bardziej przekonuje się, że Ojciec miał racje. Ci ludzie nie wybrali bezdomności często są w trakcie oczekiwania na lokal socjalny. Każdy człowiek ma prawo wyboru miejsca, w jakim chce przebywać są one namiastką ich własnego domu. Starają się zagospodarować przestrzeń wokół siebie i wielu z nich wprawiło nas w zdumienie jak dobrze sobie radzą. W grupie tych ludzi są także tacy, którzy wymagają leczenia uzależnień, ale także leczenia psychiatrycznego. Proszę, aby nieulegli Państwo stereotypowi, iż w tych miejscach przebywają jedynie alkoholicy i „wolne ptaki”.
W trakcie wyjazdów do osób mieszkających w miejscach niemieszkalnych utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasza praca jest konieczna.

 

 

A.Porowska
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij