Dzień Bezdomnego i Ubogiego 19 marca 2017

20 marca 2017

W dniu 19.03.2017 roku kamilianin brat Tomasz Ciesielski wraz ze Wspólnotą Odnowa w Duchu Świętym z Ursusa oraz Fundacja Ja Jestem zorganizowali Dzień Bezdomnego i Ubogiego dla wszystkich osób potrzebujących, w kryzysie ubóstwa i marginalizacji społecznej. Tego dnia w Kościele obchodziliśmy Dzień św. Józefa. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej miała kolejny raz możliwość uczestniczenia w tak ważnym wydarzeniu. Spotkanie miało charakter rekolekcyjny, Mszy Świętej przewodniczył Nuncjusz Apostolski abp. Salvatore Pennacchio, a kamilianin o. Hubert Bieniek wygłosił kazanie. O. Hubert zwrócił szczególną uwagę na wspieranie osób najbardziej potrzebujących, aby nie czuli się wykluczeni, samotni. Odniósł się również do słów podopiecznego Pensjonatu „Św. Łazarza”, który w Rzymie przed Papieżem Franciszkiem wygłosił świadectwo. Każdy człowiek niezależnie od statutu i sytuacji bytowej ma swoje marzenia i cele, które ma prawo realizować. Po mszy świętej pracownicy socjalni Pensjonatu „Św. Łazarz” udzielali porad socjalnych dotyczących różnych form pomocy od jadłodajni i łaźni po wolne miejsca w schroniskach na terenie Warszawy.

        
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij