Dzień Uwielbienia

20 marca 2015

DSC_0019  W dniu 19 marca 2015 w Warszawie odbył się Dzień Uwielbienia dla osób w kryzysie bezdomności. Organizatorami byli ojcowie Kamilianie wraz z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej wspólnie z Monastycznymi Wspólnotami Jerozolimskimi, Odnową w Duchu Świętym „ Zmartwychwstanie” z Ursusa oraz Odnową w Duchu Świętym „Góra Tabor”.

Tego dnia w Kościele obchodziliśmy Uroczystość św. Józefa. Jest to jeden z największych Świętych, jest też patronem ubogich. Ten dzień był odpowiedzią na pragnienie Boga i Uwielbienie Go w sposób szczególny. Mszy św. przewodniczył ks. bp. Rafał Markowski, który tez wygłosił Słowo Boże. Ksiądz biskup był wyraźnie zadowolony ze spotkania w gronie osób doświadczających bezdomności  oraz osób wspierających ich. Zapowiedział kontynuację wspólnych spotkań podczas uroczystości Świętego Józefa w parafiach na terenie Warszawy. Uważamy iż jest to doskonały pomysł na łączenie i poznawanie wspólne wysiłku kościoła w poszczególnych parafiach na rzecz osób dotkniętych bezdomnością. Po Mszy Świętej uczestnicy udali się na wspólny posiłek oraz mogli zobaczyć pantomimę i skorzystać z porad pracownika socjalnego Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

W to dzieło wkład miały też  i inne organizacje jak i pojedyncze osoby. Mennica Polska S.A, podarowała obrączki z napisem „Jezu Ufam Tobie”. Za finansowe wsparcie gorące podziękowania składamy młodzieży Akademickiej z Gdańska Luxcordia, Ojcom Cystersom z Krakowa, Dorocie i Szczepanowi za zakup 1000 bułek. Za pomoc w organizacji składamy podziękowania skautom Europy a za piękną oprawę muzyczną Ojcom Pallotynom.

DSC_0028 DSC_0027 DSC_0026 DSC_0025 DSC_0024 DSC_0023 DSC_0022 DSC_0021 DSC_0020 DSC_0018

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij