FLASH MOB – „BEZ-DOM-NOŚĆ TO NIE WYBÓR!”

27 listopada 2015

Już w tę niedzielę, 29 listopada punktualnie o godzinie 15 na placu Zamkowym rozpocznie się akcja społeczna Flash Mob „Bez-dom-ność to NIE wybór” . Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy, z którymi borykają się osoby w kryzysie bezdomności oraz zagrożone bezdomnością.
O godzinie 14:30 spotykamy się przy schodach ruchomych na Placu Zamkowym w celu organizacyjnym, podzielimy się na grupy, zostaną rozdane hasła. Każda grupa będzie czekała w innym punkcie na placu Zamkowym. Punktualnie o godzinie 15 ruszy pierwsza grupa z hasłem przewodnim „Bez-dom-ność to NIE wybór”, zbierając po drodze kolejne grupy. Okrążymy plac 2-3 razy i przejdziemy wspólnie pod kolumnę Zygmunta. Tam część osób położy się na kartonach, reszta osób będzie na stojąco prezentować wybrane hasła. Sama akcja będzie trwała zaledwie piętnaście minut, więc prosimy o punktualne przybycie.
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” realizowanego przez Fundację Ius Medicinae w partnerstwie z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej oraz Armią Zbawienia z Islandii. Zostało utworzone specjalne wydarzenie na portalu społecznościowym facebook „Bez-dom-ność to NIE wybór”.

Mamy nadzieję, że do naszej akcji dołączą się osoby, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z pierwszego Flash Moba: Bez-dom-ność to NIE wybór

pierwsza para

 

IMAG0164

IMAG0165

IMAG0166

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij