I Światowy Dzień Osób Ubogich

24 listopada 2017

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej wraz z podopiecznymi miała  okazję wziąć udział w I Światowym Dniu Osób Ubogich w Rzymie.

W wiecznym mieście spędziliśmy wspólnie 5 dni. Już sam lot samolotem był  dla nas dużym przeżyciem kilka osób po raz pierwszy w życiu miało do tego okazję.

Udało się nam spotkać z Generałem Zakonu O. Leocir Pessini  w kościele św. Marii Magdaleny kolebce Naszych ukochanych Ojców Kamilianów. Jest to miejsce w którym pracował i zmarł św. Kamil. Nasz opiekun O. Hubert Bieniek odprawił dla nas msze świętą. Modliliśmy się nad grobem Św. Kamila i przy obrazie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych o nas, nasze rodziny, podopiecznych, ofiarodawców i Naszego Ojca Bogusława. Odwiedziliśmy prowadzony przez Ojców Kamilianów szpital Świętego Ducha przed którym mieści się figura osoby ubogiej wyciągającej rękę i proszącej o pomoc w której obliczu dostrzec możemy samego Chrystusa.

W niedzielę 19 listopada w Bazylice św. Piotra w Watykanie została odprawiona msza święta celebrowana przez Papieża Franciszka. Nasz podopieczny Pan Eugeniusz Jasik czytał modlitwę wiernych w języku polskim. Kazanie jakie powiedział Papież było bardzo poruszające. Zwrócił on uwagę, że osoby ubogie są naszym „paszportem do raju”. Że kiedy widzimy ludzką krzywdę i oburzamy się tym to Bóg nie rozliczy nas z oburzenia ale z dobra jakie dokonaliśmy na rzecz drugiej osoby. Każdy z nas powinien czynić dobro, nie jesteśmy usprawiedliwieni tym że nie czynimy zła, jest to grzech zaniechania. Zwrócił się także do osób ubogich: „Uznajemy przede wszystkim, że mamy talenty, że jesteśmy utalentowani w oczach Boga. Dlatego nikt nie może uważać siebie za bezużytecznego, nikt nie może uznać siebie za tak ubogiego, aby nie mógł dać czegoś innym. Jesteśmy wybrani i pobłogosławieni przez Boga, który pragnie napełnić nas swoimi darami, znacznie bardziej niż ojciec i matka pragną obdarować swoje dzieci. A Bóg, sprzed którego oczu żadne dziecko nie może zostać odrzucone, powierza każdemu pewną misję.”

Zachęcamy do zobaczenia transmisji :

http://tv-trwam.pl/film/msza-swieta-w-i-swiatowy-dzien-ubogich

Po mszy cała nasza grupa została zaproszona na oficjalny lunch z Papieżem do auli Pawła VI. Była to dla nas niezwykła i wzruszająca chwila móc być tak blisko Ojca Świętego i wspólnie z nim spożywać posiłek.

Podczas podróży zobaczyliśmy takie zabytki jak Zamek Św. Anioła, Fontannę di Trevi, Piazza del Popolo, Schody Hiszpańskie, Koloseum, Forum Romanum, Ołtarz Ojczyzny, Fontannę Czterech Rzek, Bazylikę Matki Bożej Śnieżnej, Bazylikę Św. Jana na Lateranie. Przeszliśmy na kolanach Święte Schody „Scala Santa” liczące 28 stopni schody, które zgodnie z legendą pochodzą z pałacu Poncjusza Piłata. Jezus Chrystus miał po nich być prowadzony na sąd. Schody te przywiezione zostały z Jerozolimy do Rzymu w r. 326 przez św. Helenę, matkę cesarza Konstantyna I.

Te chwile pozostaną z nami na zawsze nie tylko na zdjęciach ale przede wszystkim w naszych sercach. Osoby ubogie tak jak każdy z nas zasługują na to co najlepsze. Jesteśmy szczęśliwi że mogliśmy spełnić jedno z marzeń kilku naszych podopiecznych.

   
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij