KMPS organizacją koordynującą krajowe przygotowania do Europejskich Spotkań Osób Doświadczających Ubóstwa 2014

5 lutego 2014

Latem bieżącego roku po raz trzynasty odbędą się w Brukseli Europejskie Spotkania Osób Doświadczających Ubóstwa. Spotkania te organizowane są w formie konferencji oraz działań towarzyszących przez EAPN Europa, przy udziale Komisji Europejskiej oraz Grecji sprawującej aktualnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Spotkania skupiają osoby, które doświadczyły ubóstwa, wykluczenia społecznego lub innych trudnych sytuacji życiowych i umożliwiają bezpośrednie przekazanie przedstawicielom instytucji unijnych opisu aktualnej sytuacji w poszczególnych krajach i najważniejszych problemów dotykających te osoby.

W roku 2013 organizacją koordynującą wyłonienie i przygotowanie delegacji reprezentującej Polskę jest Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej. Pod koniec stycznia w Brukseli odbyło się spotkanie krajowych koordynatorów, w którym uczestniczył Dariusz Suszwedyk, polski koordynator i uczestnik poprzednich spotkań. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia głównych tematów, którym poświęcona będzie tegoroczna konferencja oraz określeniu zasad przygotowań realizowanych w poszczególnych krajach, które rozpoczną się oficjalnie na przełomie lutego i marca.

Informacje o formie i przebiegu przygotowań będą umieszczane na naszej stronie internetowej.  Już teraz zapraszamy osoby, które doświadczyły ubóstwa do współpracy.

KMPS jest członkiem Polskiego Komitetu Walki z Ubóstwem i od wielu lat aktywnie uczestniczy w spotkaniach osób doświadczających ubóstwa. Polecamy Raport Polskiej delegacji z 11 Europejskich Spotkań w 2012 wraz z Komunikatem Końcowym Polskiej Delegacji, przytoczonym w całości poniżej:
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij