KMPS organizacją koordynującą krajowe przygotowania do Europejskich Spotkań Osób Doświadczających Ubóstwa 2014

5 lutego 2014

Latem bieżącego roku po raz trzynasty odbędą się w Brukseli Europejskie Spotkania Osób Doświadczających Ubóstwa. Spotkania te organizowane są w formie konferencji oraz działań towarzyszących przez EAPN Europa, przy udziale Komisji Europejskiej oraz Grecji sprawującej aktualnie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Spotkania skupiają osoby, które doświadczyły ubóstwa, wykluczenia społecznego lub innych trudnych sytuacji życiowych i umożliwiają bezpośrednie przekazanie przedstawicielom instytucji unijnych opisu aktualnej sytuacji w poszczególnych krajach i najważniejszych problemów dotykających te osoby.

W roku 2013 organizacją koordynującą wyłonienie i przygotowanie delegacji reprezentującej Polskę jest Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej. Pod koniec stycznia w Brukseli odbyło się spotkanie krajowych koordynatorów, w którym uczestniczył Dariusz Suszwedyk, polski koordynator i uczestnik poprzednich spotkań. Spotkanie dotyczyło uzgodnienia głównych tematów, którym poświęcona będzie tegoroczna konferencja oraz określeniu zasad przygotowań realizowanych w poszczególnych krajach, które rozpoczną się oficjalnie na przełomie lutego i marca.

Informacje o formie i przebiegu przygotowań będą umieszczane na naszej stronie internetowej.  Już teraz zapraszamy osoby, które doświadczyły ubóstwa do współpracy.

KMPS jest członkiem Polskiego Komitetu Walki z Ubóstwem i od wielu lat aktywnie uczestniczy w spotkaniach osób doświadczających ubóstwa. Polecamy Raport Polskiej delegacji z 11 Europejskich Spotkań w 2012 wraz z Komunikatem Końcowym Polskiej Delegacji, przytoczonym w całości poniżej:
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij