Konferencja „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym”

15 marca 2017

W dniu 14.03.2017 Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej uczestniczyła w konferencji „Lokalne wsparcie w zdrowiu psychicznym” zorganizowanej przez Kongres Zdrowia Psychicznego pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich. Konferencja była wstępem do majowego I Kongresu Zdrowia Psychicznego. Została przedstawiona koncepcja Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego, który w latach 2011-2015 nie został wprowadzony w życie. Głos zabrali zarówno specjaliści zajmujący się zdrowiem psychicznym, jak i dyrektorzy prowadzący placówki dla osób z niepełnosprawnościami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi. Dostęp do Poradni Zdrowia Psychicznego jest ograniczony ze względu na bardzo długi czas oczekiwania, co znacząco utrudnia postawienie dobrej diagnozy oraz zaplanowanie terapii. Osoby w kryzysie psychicznym potrzebują pomocy od razu, a nie za 3 miesiące. Dlatego tak ważne jest wdrożenie Narodowego Programu Zdrowia Psychicznego, którego zadaniem jest utworzenie lokalnych centrów pomocy z naciskiem na leczenie pacjenta w środowisku. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej również zabrała głos w tak ważnej sprawie. Wiemy z doświadczenia ile osób w kryzysie bezdomności jest źle zdiagnozowanych, nie ma możliwości skorzystania z pomocy psychiatry bądź psychologa, ponieważ są nieubezpieczeni. Taka sytuacja pogłębia i tak już zły stan psychiczny, nasilają się objawy i pomoc często przychodzi za późno. Mamy nadzieję, że I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie odpowie na tak ważne pytania oraz wprowadzi zmiany, które pomogą pacjentom z zaburzeniami psychicznymi uzyskać szybko pomoc, a co za tym idzie powrót do normalnego funkcjonowania.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij