Konferencja „Praca socjalna i pomoc społeczna – różne oblicza i zadania”

3 kwietnia 2014

26 marca w Akademii Pedagogiki Specjalnej odbyła się konferencja „Praca socjalna i pomoc społeczna – różne oblicza i zadania” zorganizowana przez Zakład Badań Problemów Społecznych z Instytutu Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej oraz Koło Naukowe Pracy Socjalnej Akademii Pedagogiki Specjalnej. Program konferencji obejmował zagadnienia ukazujące pracę socjalną ze strony teoretycznej, jak i praktycznej. Celem było przedstawienie innego oblicza pomocy społecznej, przede wszystkim zwrócenie uwagi, że nie ogranicza się ona tylko do wypłacania świadczeń pieniężnych.

Prelegentkami były min. pracowniczki socjalne Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Anna Suska i Agnieszka Cieplak, które opowiadały o:
– Mieszkaniach treningowych jako innowacyjnej metodzie pomocy osobom znajdującym sie w kryzysie bezdomności
– Streetworkingu jako formie pomocy osobom w kryzysie bezdomności na przykładzie programu streetworkingu Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij