Kultura, rozrywka, integracja.

6 kwietnia 2017

Staramy się aby nasi podopieczni regularnie mogli korzystać z różnego rodzaju wyjść i atrakcji kulturalnych.

W ostatnim czasie byliśmy razem w kinie na filmach „Powidoki” Andrzeja Wajdy, „Pokot” Agnieszki Holland i na polskim musicalu „Bodo” inspirowanym życiorysem  polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego Eugeniusza Bodo.

Ostatnie wyjście do kina na film „Chata” zrobiło jednak na nas wszystkich największe wrażenie.

05.05.2017r. Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej zorganizował dla chętnych mieszkańców Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarz” wyjście do kina na film „Chata”. Spotkaliśmy się przy kasach Cinema City w Galerii Mokotów  (tanie środy J) i udaliśmy się na seans.

„Chata”  to film w reżyserii Stuarta Hazeldine’a na podstawie powieści Williama P. Younga pod tym samym tytułem. Opowiada o trudnych relacjach między najbliższymi, o sile miłości i jeszcze większej sile  (i potrzebie!) wybaczania.

Myślę, że Ci, którzy czytali książkę nie będą zawiedzeni jej filmową adaptacją – wręcz przeciwnie – baśniowe scenerie i starannie dobrane postacie ”świętej trójcy” malują cudowny obraz!

Po seansie przez chwilę nie zapalano jasnego światła, myślę, że był to celowy zabieg, dający widzom czas na „pozbieranie się” i wytarcie łez

Jestem przekonana, że film nie pozostawił nikogo obojętnego, wielu wzruszył, poruszył, popłynęły łzy. Wielu odnalazło siebie lub swoje –czasem trudne – doświadczenia.

Podsumowując:  film „Chata” godny polecenia. Zobaczcie koniecznie!

W czwartek 6 kwietnia mieliśmy okazję zobaczyć zorganizowaną w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego wystawę  „Beksiński Nieznany” prezentującej zbiór ponad stu prac Zdzisława Beksińskiego – fotografii, fotomontaży i grafik komputerowych.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z tego ostatniego wydarzenia.

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij