Leczenie ludzi chorych w sytuacji bezdomności. Raport Zespołu ds. Zdrowia Warszawskiej Rady Opiekuńczej

11 grudnia 2012

Warszawska Rada Opiekuńcza dla bezdomnych jest siecią, która skupia organizacje pozarządowe prowadzące blisko 50 różnych placówek udzielających wsparcia z tytułu bezdomności na terenie Warszawy i okolic. Wśród stałych współpracowników posiada także pracowników instytucji państwowych i niezależnych ekspertów. Członkowie sieci od kilku lat obserwują narastający problem związany z finansowaniem pomocy medycznej udzielanej osobom znajdującym się w sytuacji bezdomności. Było to przedmiotem debat Komisji Dialogu Społecznego ds. Bezdomności m.st. Warszawa oraz spotkań u Rzecznika Praw Obywatelskich. Powstał zespól roboczy prowadzący kampanię na rzecz dostępu osób nieubezpieczonych do świadczeń medycznych, do którego trafiały sygnały od praktyków obserwujących podobny problem na swoim terytorium. Zespół postanowił przygotować raport ilustrujący tę trudną sytuację.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij