Młodzież odwiedziła Pensjonat św. Łazarz

23 października 2015

W czwartek, 22 października naszymi gośćmi byli podopieczni Fundacji „po DRUGIE”.
Grupa młodzieży z placówek resocjalizacyjnych na Mazowszu realizuje obecnie projekt „Co mnie czeka, gdy stąd wyjdę…” w ramach którego pojawiła się w Pensjonacie Socjalnym przy ul. Traktorzystów 26.

Młodzież zapoznała się nie tylko z historią i działalnością Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, ale mogła również zobaczyć, jak żyją i wracają do społeczeństwa mieszkańcy Pensjonatu św. Łazarz.
W trakcie rozmów z pracownikami KMPS oraz osobami doświadczającymi bezdomności, podopieczni fundacji uświadomili sobie, że los każdego człowieka zależy w dużej mierze od decyzji życiowych podejmowanych również w młodości a usłyszane historie życia naszych pensjonariuszy zmusiły do refleksji i zastanowienia się nad własnymi wyborami.

W trakcie blisko dwugodzinnego spotkania poruszono również temat programu mieszkań treningowych. Od trzech lat z powodzeniem realizuje go KMPS, a od niedawna również Fundacja „po DRUGIE”.

Nasi goście zadeklarowali również chęć uczestniczenia we Flash Mobie, który KMPS planuje zorganizować 29 listopada bieżącego roku pod kolumną Zygmunta na warszawskiej Starówce.

Jpeg

Jpeg
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij