Najpierw Mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody

3 lutego 2014

KMPS jest partnerem projektu tematycznego Fundacji Ius Medicinae poświęconego promowaniu idei „Najpierw Mieszkanie” w Polsce, który właśnie uzyskał dofinansowanie w konkursie Obywatele dla Demokracji zarządzanym przez Fundację Batorego. Bardzo się cieszymy z uzyskania dofinansowania i co za tym idzie możliwości realizacji badań i wydarzeń, które – mamy nadzieję – pozwolą nam przekonać Państwa do pomysłu Sama Tsemberisa: czasem mieszkanie musi przyjść najpierw, skuteczna nauka samodzielnego gospodarowania w nim przyjdzie potem. Przyjdzie.

Meritum Projektu Fundacji Ius Medicinae: Projekt to stabilne rzecznictwo oparte o dowody, gromadzone i upowszechniane w celu wpłynięcia na zmianę w nastawieniu do budowania systemu wsparcia dla ludzi skrajnie wykluczonych, żyjących „na ulicach”, nie korzystających z dostępnej pomocy. Dowody istnienia problemu będą zbierane poprzez badania oparte o dane gromadzone w procesie udzielania wsparcia tej grupie ludzi (skala zjawiska, realne koszty występowania, nastawienie interesariuszy) i upowszechniane za pośrednictwem konsultacyjnych seminariów i konferencji, strony i biuletynu internetowego i publikacji. Rezultatem będzie stworzenie gruntu dla wdrażania w Polsce nowoczesnych programów opartych o ideę Najpierw Mieszkanie z sukcesem realizowanych w USA i kilku krajach EU, wymyślonych przez S.Tsemberisa z nowojorskiej Fundacji Pathways to Housing. Projekt będzie
realizowany w partnerstwie łączącym doświadczenie prowadzenia kampanii społecznych, wspierania ludzi
bezdomnych, rzecznictwa opartego o wiedzę i współpracy międzynarodowej.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij