NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

21 stycznia 2016

Od początku roku 2016 na terenie całej Polski rozpoczął funkcjonowanie system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W całym kraju od stycznia 2016 r. powstało ponad 1500 punktów, w których profesjonaliści będą świadczyć pomoc prawną. Dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych ogólnopolski system gwarantuje nieodpłatny dostęp do porad prawnych na poziomie lokalnym i niweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.
Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej, jako organizacja pożytku publicznego jest jednym z podmiotów przy współpracy z którym jest realizowany program darmowej pomocy prawnej na terenie m.st. Warszawy. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone przez specjalistów prawa z Kamiliańskiej Misji Pomocy Prawnej znajdują się w dzielnicy Śródmieście przy ul. Smolnej 10A (godziny otwarcia w dni robocze: pn. 8.00-10.00, wt.-pt. 8.00-12.30) oraz w dzielnicy Ursus, Dom Kultury „Kolorowa”, ul. Sosnkowskiego 16 (godziny otwarcia w dni robocze: pn.-pt. 12.00 -16.00)
Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/.

prawo

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij