Ochotnicy z misji pomagają powodzianom

22 października 2012

Na wieść o tragicznym losie rodzin zalanych w okolicach Szczucina Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej zorganizowała pomoc powodzianom. Mieszkańcy Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarza”  uczestniczą w rozbiórce domów,  które decyzją Nadzoru Budowlanego nie nadają się do zamieszkania i zagrażają życiu ludzkiemu.

 

Wśród poszkodowanych w tegorocznej powodzi jest wiele rodzin oraz osób samotnych, które same nie są wstanie zorganizować rozbiórki. Wsparcie jakie nasi mieszkańcy otrzymują,  daje im siłę aby pomagać innym. Osoby, które borykają się z ogromnymi problemami, w tym np. z depresją wynikającą z trudnej sytuacji życiowej, odzyskują wiarę we własne siły. Naszym zadaniem jest takie postępowanie, aby przywrócić osobom zmarginalizowanym wiarę we własne możliwości oraz nauczyć ich rozwiązywać własne problemy. Energia jaką otrzymują w Pensjonacie przekazywana jest dalej. Aktywność ta ma spowodować, aby nasi podopieczni ruszyli do przodu i wzięli odpowiedzialność za własne życie poza murami schroniska. Mamy nadzieję, że po raz kolejny udowodnią, że są wartościowymi ludźmi, a nie mętami społecznymi, leniami, roszczeniowymi klientami wykorzystującymi system i społeczeństwo. Jesteśmy pełni wiary, że pomoc słabszym pomoże im pokonać własne problemy.

Opracowała Adriana Porowska

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij