Ochotnicy z misji pomagają powodzianom

22 października 2012

Na wieść o tragicznym losie rodzin zalanych w okolicach Szczucina Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej zorganizowała pomoc powodzianom. Mieszkańcy Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarza”  uczestniczą w rozbiórce domów,  które decyzją Nadzoru Budowlanego nie nadają się do zamieszkania i zagrażają życiu ludzkiemu.

 

Wśród poszkodowanych w tegorocznej powodzi jest wiele rodzin oraz osób samotnych, które same nie są wstanie zorganizować rozbiórki. Wsparcie jakie nasi mieszkańcy otrzymują,  daje im siłę aby pomagać innym. Osoby, które borykają się z ogromnymi problemami, w tym np. z depresją wynikającą z trudnej sytuacji życiowej, odzyskują wiarę we własne siły. Naszym zadaniem jest takie postępowanie, aby przywrócić osobom zmarginalizowanym wiarę we własne możliwości oraz nauczyć ich rozwiązywać własne problemy. Energia jaką otrzymują w Pensjonacie przekazywana jest dalej. Aktywność ta ma spowodować, aby nasi podopieczni ruszyli do przodu i wzięli odpowiedzialność za własne życie poza murami schroniska. Mamy nadzieję, że po raz kolejny udowodnią, że są wartościowymi ludźmi, a nie mętami społecznymi, leniami, roszczeniowymi klientami wykorzystującymi system i społeczeństwo. Jesteśmy pełni wiary, że pomoc słabszym pomoże im pokonać własne problemy.

Opracowała Adriana Porowska

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij