Pensjonat

31 lipca 2018

Kto może zgłosić się do zamieszkania w Pensjonacie?

Pensjonat Socjalny Św. Łazarz jest schroniskiem dla 80 bezdomnych mężczyzn. Jesteśmy schroniskiem aktywizującym zawodowo, przyjmujemy osoby które chcą i są w stanie wrócić na rynek pracy. W sprawie przyjęcia można zgłaszać się do pracowników socjalnych od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00. Zazwyczaj większe szanse na przyjęcie do placówki są rano. Wynika to z faktu, że w sytuacji kiedy podopieczny nie wraca na noc pracownik socjalny dowiaduje się rano, że zwolniło się miejsce i może przyjąć kolejną osobę. Warunkiem przyjęcia osoby w kryzysie bezdomności jest trzeźwość i akceptacja regulaminu. Jeśli jest wolne miejsce, po osobistej rozmowie z pracownikiem socjalnym, przyjmujemy osoby do placówki.

Czy można sobie zarezerwować miejsce w Pensjonacie?

Nie, nie prowadzimy listy osób oczekujących na przyjęcie. W naszym Ośrodku miejsca pojawiają się z dnia na dzień, nie zawsze jesteśmy przewidzieć kiedy to nastąpi. Każdego dnia zgłaszają się do nas osoby zainteresowane zamieszkaniem w schronisku. Nie rezerwujemy miejsc ponieważ np. 5 min. po odłożeniu słuchawki zjawi się u nas ktoś osobiście kogo musimy przyjąć w pierwszej kolejności.  Takie mamy zasady i tego się trzymamy. Nie robimy wyjątków ponieważ dla nas każda osoba i jej sytuacja jest wyjątkowa.

Jak możecie pomóc osobie bezdomnej kiedy nie macie dla niej wolnego miejsca?

W Pensjonacie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 18:00 dyżury pełnią pracownicy socjalni, którzy przekażą informację gdzie można udać się po pomoc. Posiadają często informacje o wolnych miejscach w innych placówkach. Jednorazowo skorzystać można z łaźni i magazynu odzieżowego. Zawsze można zjeść posiłek i napić się ciepłej herbaty.

Jak długo można zamieszkiwać w Pensjonacie?

W naszej placówce nie mamy żadnych zapisów określających maksymalną długość pobytu. Każda sytuacja jest inna więc każdy pobyt traktowany jest indywidualnie.

Czy prowadzicie jadłodajnię ?

Nie prowadzimy jadłodajni jednak kiedy ktoś stara się o przyjęcie do Pensjonatu może skorzystać z posiłku i napić się ciepłej herbaty.

Jadłodajnie mieszczą się w Warszawie w następujących lokalizacjach:

  • ul. Wiślana 7
  • ul. O. Boznańskiej 21
  • ul. Lubelska 30/32
  • ul. Sapieżyńska 3
  • ul. Żytnia 1a
  • ul. Kawęczyńska 4a
  • ul. Magazynowa 14

Czy prowadzicie łaźnię / magazyn odzieżowy ?

Jednorazowo osoby zainteresowane przyjęciem do Pensjonatu mogą skorzystać z łaźni i otrzymać czystą odzież. Magazyn odzieżowy i łaźnia prowadzone są wyłącznie dla mieszkańców Pensjonatu. Na terenie m. st. Warszawy funkcjonują bezpłatne łaźnie i magazyny odzieżowe w których osoby potrzebujące mogą otrzymać pomoc. M.in. łaźnia przy ul. Żytniej 1a w Warszawie czy łaźnia mobilna stacjonująca w chwili obecnej przy ul. Żwirki i Wigury 34 w Warszawie (co 4 miesiące zmieniająca lokalizację).

Czym zajmuje się u Was doradca zawodowy?

Doradca zajmuje się pomocą w wyszukiwaniu ofert pracy, odpowiadających oczekiwaniom mieszkańców. Służy pomocą w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych (Curriculum Vitae, List Motywacyjny) oraz prowadzi symulacje rozmów kwalifikacyjnych. W razie potrzeby kontaktuje się z Urzędem Pracy lub agencjami zatrudnienia posiadającymi interesujące oferty.

Mieszkańcy Pensjonatu najczęściej w rozmowach z doradcą poruszają temat obawy przed powrotem na rynek pracy po długiej przerwie. Doświadczali również niejednokrotnie dyskryminacji podczas rozmów kwalifikacyjnych ze względu na treść orzeczenia o niepełnosprawności (głównie w przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi). Często też martwią się, że nie będą mogli stworzyć CV, ponieważ nie mają dostępu do świadectw pracy czy ukończenia szkół.

Kto może się zgłosić na mieszkania treningowe?

  • osoby powyżej 18 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyźni) mające stałe i udokumentowane dochody,  kwalifikujące się lub zakwalifikowane do przydziału lokalu z zasobów m. st. Warszawy – lokal komunalny.
  • osoby powyżej 18 roku życia (zarówno kobiety jak i mężczyźni) mające stały dochód,  kwalifikujące się lub zakwalifikowane do przydziału lokalu z zasobów miast/gmin ościennych, np. Pruszków, Michałowice, Piastów itp.  bądź przez dłuższy okres pracujące w tych gminach.Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij