Podsumowanie ESODU – raport delegacji polskiej

17 października 2014

W dniach 22-24 września w Brukseli odbyły się trzynaste Europejskie Spotkania Osób Doświadczających Ubóstwa. Polskę reprezentowała delegacja w składzie:

Piotr Busz – Stowarzyszenie „Antidotum”

Kazimierz Waślicki – Armia Zbawienia

Marian Legart vel Legar – Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Janusz Maciejowski – Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Marek Walczak – Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

W tegorocznych spotkaniach udział wzięło 29 delegacji składających się z osób, które doświadczają trudnych sytuacji życiowych oraz przedstawicieli różnych organizacji pozarządowych walczących z ubóstwem. Podczas spotkań, delegaci przekazywali opinie i sugestie, które zostały wypracowane podczas przygotowań krajowych. Mieli również okazję do rozmów z osobami, które doświadczają podobnych problemów w innych krajach.

Tematem przewodnim tegorocznych spotkań było wykorzystanie funduszy unijnych w walce z ubóstwem. Dodatkowo, polska delegacja uczestniczyła w warsztatach dotyczących partycypacji.

Podsumowanie przygotowań i przebiegu Europejskich Spotkań Osób Doświadczających Ubóstwa z perspektywy polskiej delegacji można znaleźć w przygotowanym przez naszą delegację RAPORCIE.

Koordynatorem polskich przygotowań i polskiej delegacji na ESODU w 2014 roku był Dariusz Suszwedyk, pracownik Pensjonatu Socjalnego Św. Łazarz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

DELEGACJA ESODU

 

 

 

 

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij