Pomoc bezdomnemu na ulicy

31 lipca 2018

Spotkałam osobę bezdomną na ulicy, co mam zrobić?

Zapytać się czy potrzebuje pomocy, jeżeli to pomoc medyczna zadzwonić po Pogotowie Ratunkowe (112 lub 999) lub do Straży Miejskiej 986, jeżeli osoba jest bardzo pijana, a leży na ulicy. Można zgłosić osobę potrzebującą schronienia do Biura Polityki i Projektów Społecznych ul. Niecała 2 tel: 22 443 14 90. Urząd dysponuje aktualną liczną wolnych miejsc noclegowych na terenie Warszawy i pomoże znaleźć miejsce w schronisku dla danej osoby.

Jak znaleźć miejsce noclegowe dla osoby bezdomnej?

Jeżeli osoba prosi o pomoc w znalezieniu miejsca noclegowego, poinformować o dwóch noclegowniach w Warszawie ul. Polska 33 oraz ul. Skaryszewska 19, czynne codziennie od 19:00-7:00

Czy powinienem dawać pieniądze osobie bezdomnej proszącej mnie o to na ulicy?

Jeżeli osoba prosi o pieniądze, warto się zapytać czy można coś kupić do jedzenia? Nie dajemy pieniędzy, ponieważ zaspokaja to nasze poczucie sprawczości, ale nie pomaga tej osobie.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij