Poszukujemy wykonawcy ewaluacji zewnętrznej Programu rozproszonych mieszkań treningowych KMPS

30 maja 2014

Program rozproszonych mieszkań treningowych KMPS (PRMT) to pierwszy w Polsce realizowany na tę skalę program, w ramach którego organizacja pozarządowa jako pośrednik wynajmuje mieszkania na wolnym rynku od prywatnych właścicieli a następnie podnajmuje je osobom, które samodzielnie do tego zakwalifikuje, otaczając je wsparciem. Kwalifikowane są osoby mieszkające w placówkach udzielających wsparcia z tytułu bezdomności, które spełniwszy wymagane przez prawo warunki, oczekują na lokal komunalny z zasobów gminnych. Ich przebywanie w placówce zbiorowego zakwaterowania, jaką jest klasyczne schronisko dla bezdomnych, nie jest uzasadnione przebiegiem indywidualnego procesu wychodzenia z bezdomności, tylko przedłużającym się oczekiwaniem na realizację prawa do lokalu. Stawiając pierwsze kroki w mieszkaniach poza placówką nie mogą być pozostawieni sami sobie, dlatego w ramach programu funkcjonuje środowiskowy zespół wspierający (jego skład jest modyfikowany w zależności od dostępności środków).

Program stanowi alternatywę dla przedłużającego się przebywania w schroniskach osób oczekujących na realizację prawa do lokalu komunalnego, samodzielnego wynajmu pokoi i kwater, czy wspólnego wynajmowania mieszkań ze znajomymi na własną rękę, mieszkania w tanich hotelach. Jest realizowany od grudnia 2012 roku. Dotychczas skorzystało z niego blisko 50 osób.

Szczegóły zamówienia: Ewaluacja zewnętrzna Programu rozproszonych mieszkań treningowych KMPS – zapytanie ofertowe

Zainteresowanych wykonawców prosimy o przesłanie listu intencyjnego zawierającego uzasadnienie kompetencji do realizacji tej właśnie ewaluacji (min. doświadczenie w wykonywaniu analizy kosztów i określaniu wskaźników efektywności oraz badaniach nad bezdomnością i wykluczeniem mieszkaniowym lub innych zjawisk społecznych) potwierdzone dokumentami wedle wyboru wykonawcy. List musi również zawierać wstępną wycenę realizacji badania.

List intencyjny prosimy przesłać na adres mailowy: rzecznictwo@misja.com.pl do 8 czerwca 2014. Wybór wykonawcy zostanie dokonany do 13 czerwca 2014 roku.

Dodatkowych informacji udziela Julia Wygnańska 22 478 30 22.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij