Mazowieccy Interesariusze Bezdomności – wiedza i współpraca na rzecz zmniejszania ryzyka bezdomności osób i rodzin zagrożonych, lipiec – grudzień 2013

Projekt jest propozycją praktycznej realizacji przekonania, iż efektywny system przeciwdziałania problemom społecznym musi opierać się o: rzetelną wiedzę zgodną z aktualnymi osiągnięciami badawczymi; dobre wzory i sprawdzone praktyki z różnych rejonów Polski i Europy; oraz współpracę instytucji, które mają wpływ na kształt problemu – tzw. interesariuszy. Współczesna wiedza i dobre wzory wskazują, iż obecnie kluczowe znaczenie dla rozwiązywania problemu bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego ma prewencja, dlatego wokół niej koncentrują się działania ujęte w niniejszym projekcie. Choć KMPS jest organizacją lokalną rozumiemy, że nasza jednostkowa efektywność na rzecz pojedynczych osób zależy od szerszego systemu, w ramach którego działamy. W miarę naszych możliwości pragniemy przyczynić się do poprawy jego kształtu w województwie. W zakresie prewencji nasze doświadczenia wskazują na potrzebę realizacji działań na rzecz trzech celów szczegółowych: (I) Promocja szerokiego podejścia do bezdomności rozumianej jako bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe obejmującej zarówno przebywanie „pod gołym niebem” jak i zagrożenie utratą dachu nad głową (wizyty w środowiskach lokalnych, opracowanie stanowisk dotyczących polityki społecznej wobec bezdomności w zakresie prewencji, informacje na strony internetowe w języku polskim i angielskim); (II) Budowanie współpracy interesariuszy na rzecz prewencji bezdomności poprzez animowanie lokalnych seminariów interesariuszy na Mazowszu, wizyty lokalne, stronę internetową oraz animowanie profilu na portalu społecznościowym; (III) Poszukiwanie dobrych praktyk w prewencji i wymiana doświadczeń na forum krajowym i międzynarodowym poprzez kontynuację członkostwa w międzynarodowej sieci wymiany doświadczeń FEANTSA oraz udział w międzynarodowych wydarzeniach skupiających specjalistów i praktyków w tej dziedzinie.

Sprawozdanie merytoryczne z realizacji projektu: Mazowieccy Interesariusze Bezdomnosci 2013

Koordynatorka: Julia Wygnańska, rzecznictwo@misja.com.pl

Projekt był realizowany dzięki dofinansowaniu uzyskanemu w konkursie Wojewody Mazowieckiego dla Organizacji Pozarządowych w 2013 roku.

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij