Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody, maj 2014 – marzec 2016

Projekt „Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” zakłada stabilne rzecznictwo oparte o dowody, gromadzone i upowszechniane w celu wpłynięcia na zmianę w nastawieniu do budowania systemu wsparcia dla ludzi skrajnie wykluczonych, żyjących „na ulicach”, nie korzystających z dostępnej pomocy. Dowody istnienia problemu są zdobywane poprzez badania oparte o dane gromadzone w procesie udzielania wsparcia tej grupie ludzi (skala zjawiska, realne koszty występowania, nastawienie interesariuszy) i upowszechniane za pośrednictwem konsultacyjnych seminariów interesariuszy i konferencji, strony i biuletynu internetowego oraz publikacji. Rezultatem ma być stworzenie gruntu dla wdrażania w Polsce nowoczesnych programów opartych o ideę Najpierw Mieszkanie z sukcesem realizowanych w USA i kilku krajach EU, wymyślonych przez Sama Tsemberisa z nowojorskiej Fundacji Pathways to Housing. Projekt jest realizowany w partnerstwie łączącym doświadczenie prowadzenia kampanii społecznych, wspierania ludzi bezdomnych, rzecznictwa opartego o wiedzę i współpracy międzynarodowej. Liderem projektu jest Fundacja Ius Medicinae, KMPS jest partnerem.

Bardzo się cieszymy z możliwości realizacji badań i wydarzeń, które – mamy nadzieję – pozwolą nam przekonać Państwa do pomysłu Sama Tsemberisa: czasem mieszkanie musi przyjść najpierw, skuteczna nauka samodzielnego gospodarowania w nim przyjdzie potem. Przyjdzie.

Strona projektu: www.czynajpierwmieszkanie.pl

Koordynatorka projektu Julia Wygnańska

Projekt NMROD jest finansowany w programie Obywatele dla Demokracji w ramach środków EOG.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij