Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody, maj 2014 – marzec 2016

Projekt „Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” zakłada stabilne rzecznictwo oparte o dowody, gromadzone i upowszechniane w celu wpłynięcia na zmianę w nastawieniu do budowania systemu wsparcia dla ludzi skrajnie wykluczonych, żyjących „na ulicach”, nie korzystających z dostępnej pomocy. Dowody istnienia problemu są zdobywane poprzez badania oparte o dane gromadzone w procesie udzielania wsparcia tej grupie ludzi (skala zjawiska, realne koszty występowania, nastawienie interesariuszy) i upowszechniane za pośrednictwem konsultacyjnych seminariów interesariuszy i konferencji, strony i biuletynu internetowego oraz publikacji. Rezultatem ma być stworzenie gruntu dla wdrażania w Polsce nowoczesnych programów opartych o ideę Najpierw Mieszkanie z sukcesem realizowanych w USA i kilku krajach EU, wymyślonych przez Sama Tsemberisa z nowojorskiej Fundacji Pathways to Housing. Projekt jest realizowany w partnerstwie łączącym doświadczenie prowadzenia kampanii społecznych, wspierania ludzi bezdomnych, rzecznictwa opartego o wiedzę i współpracy międzynarodowej. Liderem projektu jest Fundacja Ius Medicinae, KMPS jest partnerem.

Bardzo się cieszymy z możliwości realizacji badań i wydarzeń, które – mamy nadzieję – pozwolą nam przekonać Państwa do pomysłu Sama Tsemberisa: czasem mieszkanie musi przyjść najpierw, skuteczna nauka samodzielnego gospodarowania w nim przyjdzie potem. Przyjdzie.

Strona projektu: www.czynajpierwmieszkanie.pl

Koordynatorka projektu Julia Wygnańska

Projekt NMROD jest finansowany w programie Obywatele dla Demokracji w ramach środków EOG.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij