„Streetworker – człowiek zaufania”

Przedmiotem projektu jest praca socjalna w formie streetworkingu. Dwóch streetworkerów, w tym jeden z kwalifikacjami pracownika socjalnego, patroluje miejsca niemieszkalne oraz udziela informacji i niezbędnej pomocy osobom bezdomnym. Dociera do osób bezdomnych w środowisku (tzn. ogródki działkowe, pustostany, dworce kolejowe, altanki śmietnikowe, itp.) oraz udziela pomocy (m.in. pomoc rzeczowa, żywnościowa, praca socjalna) w miejscu, w którym przebywają.

Wyżej wymienione działania były realizowane w Pensjonacie Socjalnym „Św. Łazarz” prowadzonym przez Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej oraz w miejscach niemieszkalnych na terenie Dzielnicy Ursus oraz Włoch i Ochoty w dniach od 1 lipca do 31 grudnia 2012 r. Rolą Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej była koordynacja działań streetworkerów a także partycypacja w kosztach zadania.

Sprawozdanie merytoryczne: Streetworker 2012
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij