Pensjonat Św. Łazarz

Pensjonat Socjalny „Św. Łazarz”

znajduje się przy ul. Traktorzystów 26. Już z peronu stacji PKP Ursus można dostrzec estetyczny budynek z cegły klinkierowej, do którego prowadzi ukryta w murze furtka pod plakatem z ciągnikiem  czyli z tym co najbardziej kojarzy się z Ursusem. Bo i budynek,  w którym mieści się nasz ośrodek ma szczególną historię; najpierw były tu mieszkania dla rodzin pracowników Zakładu Przemysłu Ciągnikowego, później budynki „dyrektorskie” a teraz – my: 80 bezdomnych mężczyzn i pracownicy  Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.

Budynek jest 3 kondygnacyjny . Na parterze  mieszczą się 4 pokoje dla osób chorych, mających problemy z poruszaniem się, doskonale wyposażona kuchnia, jadalnia. Na parterze mieszczą się również biura: dyrektora Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, pracowników socjalnych oraz biuro streetworkera i doradcy zawodowego i księgowej.

Na pozostałych piętrach znajdują się pokoje 3 i 4-osobowe. Jest jeszcze pięknie zaadaptowane poddasze , gdzie znajdują się dwie sale wieloosobowe. Pomiędzy nimi, na poddaszu jest  Klub Aktywizacji Bezdomnych (KAB-el). W przestronnej sali, pomiędzy belkami podtrzymującymi sufit, mamy możliwość spotkać się  z wszystkimi mieszkańcami  podczas wspólnych wigilii czy śniadania wielkanocnego. To tutaj organizujemy spotkania dla osób oczekujących na dom pomocy społecznej, tu prowadzimy treningi higieniczne czy spotkania z osobami uzależnionymi.  To wreszcie w naszym KAB-lu organizujemy konferencje, często ogólnopolskie. Oczywiście sala ta służy również jako kaplica, gdzie mieszkańcy spotykają się na comiesięcznej mszy św. w intencji własnej, swoich rodzin, darczyńców i ofiarodawców.

Każdy pokój jest wyposażony w tapczan, osobistą szafkę, stół, krzesła, szafę ubraniową i telewizor. Na ok. 7 osób przypada łazienka z kabiną prysznicową, 2 umywalki, WC.

Wszystkie prace w Pensjonacie wykonują mieszkańcy. To oni sprzątają , gotują, przeprowadzają remonty, robią zakupy, dbają o otoczenie, odśnieżają. Nasi mieszkańcy angażują się również w inne akcje. Stale pomagają jako wolontariusze w dystrybuowaniu żywności w Banku Żywności. Brali udział w akcji Lato w Mieście, gotując zupę dla 20 dzieci, podopiecznych  TPD Koła Mokotowskiego. Pomagali w remoncie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Chętnie służą pomocą przy przeprowadzkach  – mieszkańców Ursusa, instytucji (przeprowadzka przychodni we Włochach). Każdej zimy odśnieżają nie tylko teren wokół budynku ale również dojścia do przystanków, drogi dojazdowe.
Budynek to mury.

Pensjonat

to tak naprawdę ludzie, którzy tu mieszkają . To ich dom. Tak czują. Są u siebie. I dobrze – tak powinno być!

Koordynacja: Adriana Porowska, aporowska@misja.com.pl
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij