Spektakl teatralny w Pensjonacie

2 grudnia 2015

Już wkrótce Pensjonat Socjalny „Św. Łazarz” będzie gościł aktorów z Teatru Mazowieckiego. Dla naszych podopiecznych 5 grudnia o godzinie 17:00 zostanie wystawiony spektakl „Wdowy” Sławomira Mrożka. Jednym z celów Misji jest aktywizacja społeczna podopiecznych. Zależy nam aby osoby w kryzysie bezdomności miały możliwość uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta.  Wiemy, że udział w takich wydarzeniach jest często poza zasięgiem finansowym osób bezdomnych, tym bardziej cieszymy się, że Teatr Mazowiecki wyszedł na przeciw oczekiwaniom podopiecznych i pojawi się w naszym schronisku.

WDOWY2_bez_ziarna-INTERNET-wpcf_240x240

Wdowy Sławomira Mrożka to opowieść kawiarniana, osadzona w duchu epoki, która minęła. To także spektakl stricte kabaretowy, a przy tym porywający widza w niezwykłe rewiry wyobraźni i poczucia humoru swojego autora. Jednym słowem, jest to kabaret metafizyczny. To, co wydaje się być farsą, dzieje się tu w cieniu wielkich zagadnień eschatologii, zaś to, co zwykliśmy traktować na co dzień z powagą – zostaje strącone z koturnu i bezlitośnie wyśmiane. Miłość, zdrada i śmierć w tekście Mrożka tworzą mieszankę wybuchową.Osnuty na pierwszej części dramatu spektakl opowiada historię dwóch młodych kobiet, które po śmierci swoich mężów przypadkiem spotykają się w kawiarni. Rozpoczęta przez nie rozmowa szybko wymyka się im spod kontroli, a potem zostaje przerwana przez pojawienie się jeszcze jednego, nieoczekiwanego bohatera. Wdowy można odczytywać rozmaicie, jednak przede wszystkim jest to niezrównana komedia, stworzona zgodnie z regułami zapomnianego dzisiaj, szlachetnego stylu.

http://www.teatrmazowiecki.pl/wdowy-spektakl-goscinny/

Serdecznie zapraszamy osoby w kryzysie bezdomności na to wydarzenie 5 grudnia 2015r. o godz. 17:00 w Pensjonacie Socjalnym „Św. Łazarz” przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij