Spotkanie z Elżbietą Seredyn Podsekretarz Stanu w MPiPS

11 września 2013

W dniu 16.07.2013 w MPiPS odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Seredyn Podsekretarzem Stanu MPiPS. Uczestniczyły w nim pracownice Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej, członkinie Komisji Konkursowej, która dokonała ostatecznych rozstrzygnięć konkursu ofert w ramach „Programu wspierającego powrót osób bezdomnych do społeczności” Edycja 2013. O spotkanie poprosiła KMPS w związku z protestem w sprawie rozstrzygnięcia właśnie tego konkursu.

W trakcie rozmowy przedstawicielki KMPS przekazały wątpliwości ngo z Województwa Mazowieckiego – zgodnie z treścią protestu – dotyczące procedury przeprowadzenia konkursu oraz ostatecznego rozstrzygnięcia. Otrzymaliśmy zapewnienie Pani Minister, iż zapozna się z procedurą tegorocznego konkursu a także zastanowi się nad alokacją środków finansowych w przyszłych edycjach oraz rozważy możliwość udziału w pracach komisji konkursowej eksperta zewnętrznego – osoby spoza ministerstwa ale znającej problematykę bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce, z założeniem iż może to być przedstawiciel organizacji aplikującej wychodzący w chwili rozpatrywania oferty jego organizacji. Ponieważ w rozmowie z przedstawicielami DPiIS usłyszeliśmy iż oferty konkursowe wypisywane są nieprawidłowo poprosiliśmy o szkolenie ministerstwa dla ngo tak aby prawidłowo wypełnić formularze i zapoznać się z wymogami ministerialnymi. Pani Minister wyraziła chęć spotkania z przedstawicielami Warszawskiej Rady Opiekuńczej i kontynuowanie rozmów na temat kształtu przyszłorocznej edycji konkursu ofert w ramach „Programu wspierającego powrót osób bezdomnych do społeczności”.

W spotkaniu ze strony KMPS uczestniczyła Dyrektor Adriana Porowska oraz Julia Wygnańska, Strategia Rzecznictwa)
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij