Spotkanie ze studentami UKSW

23 grudnia 2014

b

Na zaproszenie dr hab. Joanna Truszkowskiej odbyło się spotkanie ze studentami pracy socjalnej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego . Dyrektor KMPS poprowadziła spotkanie w którym poruszyła temat definiowania i skali bezdomności oraz możliwości wspierania osób w kryzysie bezdomności. Szczegółowo omówiona również została idea programu Najpierw Mieszkanie. Plan spotkania i poruszane tematy miały zachęcić studentów przyszłych służb społecznych do szerszego i nowego spojrzenia na problemy osób które korzystają ze wsparcia pracowników KMPS.
Czy istnieje bezdomność z wyboru ?
Wybieramy bezdomność czy miejsce zamieszkania?
Czy znasz ludzi uzależnionych?
Czy można wybrać nałogowe picie?
Czy chciałbyś mieszkać w pokoju z 30 obcymi osobami?
Czy znasz ludzi chorych, zaburzonych psychicznie?
Czy każde dziecko staje się dorosłym?
Co czułbyś gdyby obca osoba zaplanowała Ci resztę życia?
Co chciałbyś usłyszeć jeśli byłbyś w kryzysie?
Po co bezdomni budują jacht pełnomorski?
Do kogo kierowany jest projekt Najpierw Mieszkanie?
Dlaczego ludzie pomimo siarczystych mrozów odmawiają pójścia do noclegowni?
Mamy nadzieję że wzbogaciliśmy wiedzę studentów dzięki czemu w przyszłości będziemy mogli liczyć na dalszą współpracę z uczelnią. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem jakie zdobyliśmy podczas wielu lat funkcjonowania KMPS i cieszymy się mogąc przekazywać nasze wiadomości dalej. Zapraszamy inne uczelnie do współpracy oraz studentów na praktyki do naszych placówek.a
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij