Sprawozdanie ilościowe Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarz”

5 lutego 2014

Pod koniec zeszłego roku KMPS opublikowała Stanowisko w sprawie sprawozdawczości klasycznego schroniska wspierającego wychodzenie z bezdomności zawierające Wzór Sprawozdania Ilościowego pozwalający na przejrzyste zaprezentowanie działalności placówki i jej efektów. Apelowaliśmy do organizacji pozarządowych prowadzących podobne placówki o wprowadzenie systemów rejestracji informacji o osobach korzystających z usług umożliwiających przygotowanie sprawozdania według proponowanego wzoru.

Podtrzymujemy ten apel w przekonaniu, że wprowadzenie porządnych systemów gromadzenia informacji przez usługodawców jest warunkiem koniecznym dla określania efektywności obecnego systemu pomocy. To od usługodawców zależy na podstawie jakich danych planowana będzie polityka społeczna wobec bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce.

Nasze tegoroczne sprawozdanie nie jest idealne – wciąż pracujemy nad systemem gromadzenia informacji, wiemy dobrze, że jest to trudne bo wymaga systematyczności i zmiany przyzwyczajeń. Przejrzystość jednak jest ważniejsza. Każdy ma prawo wiedzieć jakiej liczbie osób pomagamy i co z tego wynika.

POBIERZ: Sprawozdanie ilościowe z działalności Pensjonatu „Św. Łazarz”
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij