Sprawozdanie ilościowe Pensjonatu Socjalnego „Św. Łazarz”

5 lutego 2014

Pod koniec zeszłego roku KMPS opublikowała Stanowisko w sprawie sprawozdawczości klasycznego schroniska wspierającego wychodzenie z bezdomności zawierające Wzór Sprawozdania Ilościowego pozwalający na przejrzyste zaprezentowanie działalności placówki i jej efektów. Apelowaliśmy do organizacji pozarządowych prowadzących podobne placówki o wprowadzenie systemów rejestracji informacji o osobach korzystających z usług umożliwiających przygotowanie sprawozdania według proponowanego wzoru.

Podtrzymujemy ten apel w przekonaniu, że wprowadzenie porządnych systemów gromadzenia informacji przez usługodawców jest warunkiem koniecznym dla określania efektywności obecnego systemu pomocy. To od usługodawców zależy na podstawie jakich danych planowana będzie polityka społeczna wobec bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce.

Nasze tegoroczne sprawozdanie nie jest idealne – wciąż pracujemy nad systemem gromadzenia informacji, wiemy dobrze, że jest to trudne bo wymaga systematyczności i zmiany przyzwyczajeń. Przejrzystość jednak jest ważniejsza. Każdy ma prawo wiedzieć jakiej liczbie osób pomagamy i co z tego wynika.

POBIERZ: Sprawozdanie ilościowe z działalności Pensjonatu „Św. Łazarz”
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij