www.czynajpierwmieszkanie.pl

6 października 2014

Od początku października działa pierwsza w Polsce strona poświęcona idei „Najpierw mieszkanie”, której dał początek program „Housing First” dr Sama Tsemberisa z organizacji Pathways to Housing z Nowego Jorku. Na stronie sukcesywnie pojawiają się materiały opisujące program oraz kontekst na jaki trafia w naszym kraju. W listopadzie pojawi się publikacja elektroniczna „Najpierw mieszkanie – materiały źródłowe” zawierająca tłumaczenie obszernych fragmentów poradnika o programie pt. „Housing First Manual” oraz opracowanie o zjawisku bezdomności w Islandii pt. „Home and Being Without”. Opublikujemy ekspertyzy analizujące możliwość implementacji programu w ramach polskiego systemu polityki mieszkaniowej oraz psychiatrycznego wsparcia środowiskowego. Na koniec przedstawimy wyniki badań kosztów bezdomności w Polsce.

Celem strony jest zachcenie Państwa do refleksji nad podejściem do rozwiązywania problemu bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce.

Strona „Najpierw mieszkanie czy mieszkanie na ulicy” zastąpi prowadzoną od 2006 roku „Polską stronę o badaniach bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego www.bezdomnosc.edu.pl”. W XXI wieku odpowiedzią na bezdomność musi być mieszkanie…

Strona powstała i jet prowadzona w ramach projektu „Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” realizowanego przez Fundację Ius Medicine we współpracy z KMPS i Armią Zbawienia w Islandii dzięki dofinansowaniu z Programu Obywatele dla Demokracji finansowanemu ze środków EOG.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij