www.czynajpierwmieszkanie.pl

6 października 2014

Od początku października działa pierwsza w Polsce strona poświęcona idei „Najpierw mieszkanie”, której dał początek program „Housing First” dr Sama Tsemberisa z organizacji Pathways to Housing z Nowego Jorku. Na stronie sukcesywnie pojawiają się materiały opisujące program oraz kontekst na jaki trafia w naszym kraju. W listopadzie pojawi się publikacja elektroniczna „Najpierw mieszkanie – materiały źródłowe” zawierająca tłumaczenie obszernych fragmentów poradnika o programie pt. „Housing First Manual” oraz opracowanie o zjawisku bezdomności w Islandii pt. „Home and Being Without”. Opublikujemy ekspertyzy analizujące możliwość implementacji programu w ramach polskiego systemu polityki mieszkaniowej oraz psychiatrycznego wsparcia środowiskowego. Na koniec przedstawimy wyniki badań kosztów bezdomności w Polsce.

Celem strony jest zachcenie Państwa do refleksji nad podejściem do rozwiązywania problemu bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce.

Strona „Najpierw mieszkanie czy mieszkanie na ulicy” zastąpi prowadzoną od 2006 roku „Polską stronę o badaniach bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego www.bezdomnosc.edu.pl”. W XXI wieku odpowiedzią na bezdomność musi być mieszkanie…

Strona powstała i jet prowadzona w ramach projektu „Najpierw mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” realizowanego przez Fundację Ius Medicine we współpracy z KMPS i Armią Zbawienia w Islandii dzięki dofinansowaniu z Programu Obywatele dla Demokracji finansowanemu ze środków EOG.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij