Uroczyste otwarcie Klubu Aktywizacji Bezdomnych „KAB-el”

30 października 2012

W dniu 15.11.2011r. o godz. 12.00 w Pensjonacie Socjalnym „Św. Łazarz” przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie uroczystą Mszą Św. został otwarty Klub Aktywizacji Bezdomnych „KABEL”.

W uroczystości brali udział: ojcowie Zakonu Ojców Kamilianów, Proboszcz Ryszard Laskowski z Parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Burmistrz dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień, Janusz Warakomski, Przewodniczący Rady Dzielnicy Henryk Linowski, Dyrektor OPS Ursus Marzena Szaniawska oraz Marzena Bednarska, przedstawiciel Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnika premiera ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznego, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, Rady Społecznej przy Rzeczniku Praw Obywatelskich, przedstawiciele Biura Polityki Społecznej, Policji oraz organizacji pozarządowych, delegaci z przychodni zdrowia mieszczących się na ul. Wojciechowskiego oraz Sosnowskiego, przedstawiciele firm wspierających Ebejot, Celtic, JBB, a także pracownicy i wolontariusze „Misji” oraz mieszkańcy Pensjonatu. Było Nam miło gościć oraz dzielić się radością z ukończonych prac z tak wieloma osobami, które sympatyzują z „Misją” oraz działają na jej sukces.

Ideą, która przyświecała Nam do powołania Klubu Aktywizacji Bezdomnych było duże zainteresowanie osób bezdomnych jak też zagrożonych bezdomnością uczestniczeniem w grupach wsparcia : treningach budżetowych, higienicznych, sposobów poszukiwania pracy oraz autoprezentacji w rozmowie np. z pracodawcą. Ponadto w Klubie będą odbywać się np. spotkania grup wsparcia dla osób oczekujących na lokal socjalny oraz komunalny oraz miejsce w Domach Pomocy Społecznej.

Po Mszy Dyrektor KMPS Adriana Porowska wraz z przewodniczącym Rady Społecznej z ramienia Zakonu Kamilianów Ojcem Hubertem Bieniek wręczyli przedstawicielom trzech firm podziękowania:

W ten skromny sposób podziękowaliśmy za pomoc i wspieranie działań Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Po Mszy odbył się skromny poczęstunek a każdy z zaproszonych gości mógł obejrzeć Pensjonat oraz budowę jachtu a także porozmawiać z mieszkańcami placówki o tym jak oni oceniają prace organizacji.

Opracowała Marta Kalata
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij