Wizyta Ojca Generała Zakonu Ojców Kamilianów

19 maja 2015

DSC_0343 DSC_0344 DSC_0353 DSC_0355

W Pensjonacie Socjalnym „Św. Łazarz” mieliśmy zaszczyt gościć Generała Zakonu Ojców Kamilianów ojca Leocir’a Pessini. Ojciec Leocir z pochodzenia jest Brazylijczykiem, 14 maja obchodził swoje 60 urodziny. Ukończył filozofię w Sao Paolo w Brazylii, teologię na uniwersytecie w Rzymie oraz specjalizację z teologii moralnej i etyki. Jest prorektorem uniwersytetu w Sao Paolo, przewodniczy Kamiliańskiej organizacji w Brazylii prowadzącej 56 szpitali. Jest redaktorem naczelnym dwóch czasopism naukowych, opublikował wiele artykułów na temat kwestii bioetycznych, służby zdrowia i humanizmu w opiece. W wizycie wzięli udział także sekretarz Ojca Generała O. Gianfranco Lunardon, prowincjał polskiej prowincji ojciec Arkadiusz Nowak, ojciec Hubert Bieniek, ojciec Scott  z USA. Oraz tłumacz o. Krzysztof Trębski. Ojciec Generał Pessini spotkał się z podopiecznymi pensjonatu i pracownikami. Udzielił im błogosławieństwa i dodał słów otuchy na dalszą pracę i trud w wychodzeniu z kryzysu bezdomności. Mieliśmy okazję porozmawiać na temat pomocy jaką ofiarujemy naszym podopiecznym każdego dnia
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij