Pierwsze Seminarium Mazowieckich Interesariuszy Bezdomności i Wykluczenia Mieszkaniowego

2 grudnia 2012

niezbędna jest współpraca wielu instytucji

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej  Serdecznie zapraszamy na Pierwsze Seminarium Mazowieckich Interesariuszy Bezdomności i Wykluczenia Mieszkaniowego organizowane przez Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Spotkanie odbędzie się  w dniu 13 grudnia 2012 roku w siedzibie Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, Pensjonat św. Łazarza przy ul. Traktorzystów 26 w Warszawie.

Na Mazowszu funkcjonuje blisko osiemdziesiąt różnego rodzaju placówek stacjonarnych dla ludzi w sytuacji bezdomności (Rejestr MPiPS).  Z tego  trzydzieści działa w mieście stołecznym (BPiPS m.st. Warszawa). Ludźmi w sytuacji bezdomności lub bezpośredniego nią zagrożenia zajmują się ponadto niemal wszystkie ośrodki pomocy społecznej z terenu województwa, wydziały spraw społecznych, wydziały zasobów lokalowych, straże miejskie i policja, szpitalne oddziały ratunkowe, domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze. Bywa, że jedna osoba jest klientem połowy tych instytucji rozrzuconych po całym województwie. Przy pierwszych mrozach temat staje się „gorący”. Następuje mobilizacja służb w celu uniknięcia zgonów z powodu wychłodzenia organizmu. Zamarznięcie osoby bezdomnej na ulicy to jednak kulminacja wieloletnich problemów, których części z pewnością można było zapobiec. Do tego jednak niezbędna jest współpraca wielu instytucji – w tym wymienionych wyżej.


Do pobrania:

Zaproszenie (do pobrania w PDF)

Program Seminarium (do pobrania w PDF)

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania w PDF)

Formularz zgłoszeniowy (do pobrania w WORD)
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij