Wsparcie finansowe i rzeczowe

31 lipca 2018

W jaki sposób można wspierać Was finansowo?

Możesz pomóc wspierać nasze działania przekazując na ich cel dowolną kwotę. Darowiznę można wpłacić elektronicznie, za pośrednictwem systemu Dotpay lub tradycyjnie na numer konta: 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474 – X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

Każdy podatnik (osoba fizyczna) może także przekazać 1% swojego podatku dochodowego, gdyż posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego. W zeznaniu podatkowym w odpowiedniej rubryce należy wpisać nr KRS 0000394803.

Jestem zainteresowany wsparciem jako wolontariusz, co mógłbym robić w Państwa organizacji?

Aktualnie tworzymy program wolontariatu, który będzie dostępny na naszej stronie w specjalnej zakładce. Poszukujemy osób, które wesprą naszych podopiecznych w ramach usług prawnych, psychiatrycznych (regularna współpraca), będą mogły odwiedzać naszych byłych podopiecznych, lub tych, którzy aktualnie znajdują się w szpitalu, osób które mogą asystować mieszkańcom w załatwianiu spraw urzędowych lub w uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych.

W ramach programów edukacyjnych chętnie skorzystamy również z pomocy w postaci nauki obsługi komputera dla naszych podopiecznych, czy innych kursów.

Zależy nam  na poszerzaniu wiedzy naszych podopiecznych, także jeśli zajmujesz się czymś ciekawym i chcesz się tym podzielić, opowiedzieć o swojej pasji, hobby czy pracy, skontaktuj się z nami.

Mam żywność do oddania, czy ktoś może po nią przyjechać?

Nie odbieramy żywności od indywidualnych osób, współpracujemy z Bankiem Żywności i jesteśmy zaopatrzeni w produkty spożywcze. Wyjątkiem są produkty z długim terminem ważności: konserwy, produkty suche jak kasza, makarony. Ze względów logistycznych niestety nie jesteśmy w stanie ich odebrać, prosimy więc o przesłanie ich na adres Pensjonatu lub przywiezienie osobiście.

Czy jesteście Państwo zainteresowani meblami, sprzętami AGD?

Prowadzimy Schronisko dla 80 mężczyzn w kryzysie bezdomności, schronisko jest w pełni wyposażone i nie przyjmujemy żadnych mebli. Mamy również mieszkania treningowe, ze względu na fakt, iż są to małe mieszkania -umeblowanie jest trudne. W związku z czym prosimy o wcześniejszy  kontakt mailowy ze zdjęciem mebli  i numerem kontaktowym na adres: mieszkaniatreningowe@misja.com.pl.

Czy przyjmujecie Państwo odzież?

Tak, cały rok przyjmujemy odzież męską, używaną, w dobrym  stanie, również buty.Nie odbieramy odzieży. Prosimy o dostarczenie odzieży przez cały tydzień, o dowolnej porze, bez konieczności umawiania  się. Można zatrzymać się samochodem na chodniku przy ul. Traktorzystów 26. W murze jest furtka z domofonem. Dyżurni  odbiorą rzeczy i przekażą do magazynu.

Czy przyjmujecie Państwo również odzież damską i dziecięcą?

Nie, nie przyjmujemy. W tej sprawie polecam kontakt z lokalnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej lub z organizacjami prowadzącymi placówki dla bezdomnych kobiet.

Czy jesteście Państwo zainteresowani  pościelą, kołdrami, zasłonami?

Tak, jeśli są w dobrym stanie – bardzo chętnie.

Chciałbym przekazać chemię gospodarczą i kosmetyki, czy są Państwo zainteresowani?

Przyjmujemy zarówno chemią gospodarczą jak i środki higienicznie. Prosimy o zwrócenie uwagi by środki te posiadały nie przekroczony termin ważności.

Choć prowadzimy schronisko dla mężczyzn, nasza praca także obejmuje wsparcie dla osób przebywających w przestrzeni publicznej w związku z czym przyjmujemy także środki czystości i higieny osobistej przeznaczone dla Pań ( w tym w szczególności przeznaczone do higieny intymnej).

Jakie inne dary rzeczowe mogę przekazać?

Przyjmujemy dary rzeczowe jak:

  • bielizna pościelowa (prosimy zwrócić uwagę by była czysta, bez dziur),
  • środki opatrunkowe w tym plastry, bandaże, gazę
  • środki do dezynfekcji (zarówno ran jak i pomieszczeń)rękawiczki jednorazowe
  • środki do pielęgnacji roślin
  • karmę dla kotów i psów, żwirek dla kotów (w schronisku opiekujemy się także 2 kotami i 2 psami)Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij