Wykład „Dlaczego wciąż na ulicy-zjawiska towarzyszące bezdomności” APS w Warszawie

13 kwietnia 2018

W dniu 13.04.2018 Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej uczestniczyła w wykładzie na APS w Warszawie w ramach Miesiąca Ludzi Bezdomnych organizowanych przez fundację Daj Herbatę Katarzyny Nicewicz. Spotkanie otworzyła dyrektor Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej Adriana Porowska dzieląc się wiedzą praktyczną oraz doświadczeniem w pracy z osobami w kryzysie bezdomności. Istotną częścią naszej pracy jest uwrażliwianie innych na niesprawiedliwy obraz oraz ocenę osób doświadczających bezdomności. Dotyczy to głównie kwestii czy bezdomność jest wyborem. Rzetelnie i dobitnie przedstawił to zjawisko pan Paweł Ilecki, który sam znalazł się w sytuacji kryzysu bezdomności, ale jest również doktorantem UW na ISNSie. Wystąpienie pana Pawła nie pozostawiło żadnej wątpliwości, że człowiek nie wybiera bezdomności, tylko kryzys, którego doświadcza jest skutkiem pewnych jego wyborów. Dyskusja w tym temacie była bardzo burzliwa. Pozostali prelegenci, Marta Mikołajczyk – wolontariusz fundacji Daj Herbatę oraz wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej, Jarek Wierzbicki – wolontariusz Fundacji Daj Herbatę również poszerzali tematykę zjawisk towarzyszących bezdomności.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij