Zapis konferencji FEANTSA w Bergamo w języku polskim

5 listopada 2014
23-25 października 2014 r. odbyła się FEANTSA Annual Policy Conference w Bergamo. Uczestniczyła w niej rekordowa liczba interesariuszy z całego świata – ponad 450 osób. Uczestnicy zgodzili się, że bezdomność to problem, który można rozwiązać, znane są dobre praktyki o skuteczności potwierdzonej doświadczeniem i badaniami. Wśród nich znajduje się podejście „Najpierw mieszkanie”. Potrzebne jest partnerstwo i sieci współpracy, które będą odważnie niosły tę wiadomość w swoich środowiskach na poziomie lokalnym, krajowym i europejskim. W konferencji uczestniczyli pracownicy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej, którzy pracowicie sporządzali notatki z sesji. Misja w swojej strategii rzecznictwa opartej o filary wiedzy, współpracy i przejrzystości zakłada, iż upowszechnianie wiedzy to jeden z lepszych sposobów wpływania na zmianę społeczną. Notatki zostały przygotowane z myślą o osobach czytających w języku polskim (języki konferencyjne to angielski, francuski oraz włoski), które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu. Zapraszamy do lektury!

Doroczna konferencja FEANTSA o polityce społecznej 2014 pt. „Stawianie czoła bezdomności w UE: poszukiwanie następnej generacji najlepszych praktyk”. Zapis konferencji w języku polskim.

„FEANTSA to sieć organizacji pracujących z ludźmi w sytuacji bezdomności w każdym kraju UE. Zrzesza ludzi doświadczających bezdomności, pracujących na ulicy, w placówkach oraz ekspertów i badaczy. Nasz główny komunikat brzmi: problem bezdomności może być rozwiązany, zarówno jako problem indywidualny jak i społeczny. Aby to zrobić trzeba stworzyć sieć, połączyć siły i to zaproponować. Musimy pracować na poziomie lokalnym jak Stefano Galliani z FioPSD, na poziomie pojedynczych organizacji, narodowych platform i na poziomie europejskim. Zdrowie i bezdomność to kwestie nierozerwalnie związane, wiele ludzi z problemami zdrowotnymi staje się bezdomnymi, a także wiele osób bezdomnych doświadcza w wyniku bezdomności problemów zdrowotnych. Ponad czterysta osób przyjeżdża do Bergamo z całego świata, aby o tym dyskutować i koncentrować swoją energię na poszukiwaniu rozwiązania i budowaniu współpracy na jego rzecz. Dziękuję organizatorom konferencji, oczekujemy bardzo produktywnej konferencji oraz możliwości poznania tego pięknego miasta.”

Mike Allen, Prezydent FEANTSA

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij