Zaproś eksperta – dowiedz się więcej!

18 stycznia 2014

Misja w ramach Programu Rzecznictwa opartego o filary wiedzy, współpracy i przejrzystości, współpracuje z ekspertami z kraju i zagranicy. Mieliśmy okazję poznać ich pomysły i programy wdrażane w różnych miejscach na świecie. Co roku uczestniczymy w konferencjach skupiających najwięcej specjalistów, praktyków i teoretyków tej dziedziny w Europie, jeździmy na wizyty studyjne. Dzięki współpracy udało nam się zgromadzić trochę wiedzy i doświadczenia, którym chętnie się podzielimy.

Przygotowaliśmy prezentacje o wybranych programach, trendach i strategiach kierowanych do ludzi w sytuacji bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Europie i USA. Wygłaszamy je na zaproszenie lokalnych interesariuszy bezdomności z Mazowsza i jego okolic. Obecnie proponujemy następujące tematy (ok. 2h prezentacja i dyskusja):

1. Idea i programy „Najpierw mieszkanie”.
2. Agencje najmu społecznego, program mieszkań treningowych KMPS
3. Główne tezy ekspertyzy zewnętrznej „Modelu GSWB 2012”: opis rzeczywistości zastanej vs projekt przyszłej polityki społecznej.
4. Metodologia badań i miary bezdomności (stan, przepływ, występowanie).
5. Koncepcyjne i operacyjne definiowanie bezdomności FEANTSA: Typologia ETHOS – sytuacje mieszkaniowe oznaczające bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe
6. Rzecznictwo i wpływanie na politykę społeczną w oparciu o wiedzę, współpracę i przejrzystość

Poza zorganizowaniem spotkania (zaproszenie gości, sala, rzutnik i ekran) jedyną formą zapłaty za wizytę eksperta jest zaproszenie go do lokalnych placówek/instytucji i zorganizowanie wizyt, przedstawienie interesariuszy, rozmowa.

Zapytania można kierować mailem na adres ursus@misja.com.pl z dopiskiem w temacie: „Zaproszenie dla eksperta”.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij