Zaproś eksperta – dowiedz się więcej!

18 stycznia 2014

Misja w ramach Programu Rzecznictwa opartego o filary wiedzy, współpracy i przejrzystości, współpracuje z ekspertami z kraju i zagranicy. Mieliśmy okazję poznać ich pomysły i programy wdrażane w różnych miejscach na świecie. Co roku uczestniczymy w konferencjach skupiających najwięcej specjalistów, praktyków i teoretyków tej dziedziny w Europie, jeździmy na wizyty studyjne. Dzięki współpracy udało nam się zgromadzić trochę wiedzy i doświadczenia, którym chętnie się podzielimy.

Przygotowaliśmy prezentacje o wybranych programach, trendach i strategiach kierowanych do ludzi w sytuacji bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Europie i USA. Wygłaszamy je na zaproszenie lokalnych interesariuszy bezdomności z Mazowsza i jego okolic. Obecnie proponujemy następujące tematy (ok. 2h prezentacja i dyskusja):

1. Idea i programy „Najpierw mieszkanie”.
2. Agencje najmu społecznego, program mieszkań treningowych KMPS
3. Główne tezy ekspertyzy zewnętrznej „Modelu GSWB 2012”: opis rzeczywistości zastanej vs projekt przyszłej polityki społecznej.
4. Metodologia badań i miary bezdomności (stan, przepływ, występowanie).
5. Koncepcyjne i operacyjne definiowanie bezdomności FEANTSA: Typologia ETHOS – sytuacje mieszkaniowe oznaczające bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe
6. Rzecznictwo i wpływanie na politykę społeczną w oparciu o wiedzę, współpracę i przejrzystość

Poza zorganizowaniem spotkania (zaproszenie gości, sala, rzutnik i ekran) jedyną formą zapłaty za wizytę eksperta jest zaproszenie go do lokalnych placówek/instytucji i zorganizowanie wizyt, przedstawienie interesariuszy, rozmowa.

Zapytania można kierować mailem na adres ursus@misja.com.pl z dopiskiem w temacie: „Zaproszenie dla eksperta”.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij