Konferencja Europejskiego Obserwatorium Bezdomności w Warszawie – 19 września

5 sierpnia 2014
W tym roku po raz pierwszy w Warszawie odbędzie się Dziewiąta Międzynarodowa Konferencja Badawcza Europejskiego Obserwatorium Bezdomności pt. „Homelessness in Times of Crisis”. Konferencje EOB mają wyrobioną markę i cieszą się uznaniem ekspertów specjalizujących się w badaniach bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego, którzy uczestniczą w nich zarówno jako prezentujący jak i słuchacze. Wyniki badań ilościowych i jakościowych, ewaluacje oryginalnych programów wsparcia jak i krajowych strategii i polityk, analizy ekspertów to źródła wiedzy, z których można czerpać w codziennej pracy zarówno na stanowiskach badawczych jak i administracyjnych a także pracując w organizacjach pozarządowych.
Między innymi dzięki takim konferencjom możliwe jest budowanie polityki społecznej opartej o wiedzę, przygotowywanie mądrych i nowoczesnych strategii rozwiązywania problemów społecznych, planowanie rozsądnych zmian systemowych i adaptowanie do polskich warunków nowych programów pomocowych według wskazówek z pierwszej ręki. Konferencja jest unikalną okazją do zdobycia międzynarodowych kontaktów i nawiązania współpracy.
Konferencja odbędzie się 19 września 2014 na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Miecznikowej. termin rejestracji uczestników już minął, spóźnionych chętnych prosimy o kontakt z biurem KMPS. Informacje o konferencji obejmujące program, notki biograficzne ekspertów oraz abstrakty wystąpień:
http://FEANTSAh.fikket.com/event/9th-european-research-conference-on-homelessness–3
W przeddzień konferencji KMPS organizuje wizyty studyjne w trzech stołecznych ośrodkach prowadzonych przez Wspólnotę „Chleb Życia”, Caritas AW oraz KMPS, w których będą uczestniczyć goście konferencji (w sumie ok. 60 0sób). Spotykamy się w lobby Hotelu Sobieski przy pl. Zawiszy o godzinie 16.30 18 września. Serdecznie zapraszamy.
Językiem konferencyjnym jest angielski.
Współorganizatorem konferencji jest Uniwersytet Warszawski, Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej jest partnerem.Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij