„Domy” w przestrzeni publicznej na zdjęciach artysty Karla Ketamo

30 maja 2014

Na początku maja bieżącego roku Misję odwiedził student Królewskiej Akademii Sztuki w Holandii. Karl Ketamo jest finem i studiuje fotografię. W ramach projektu wraz z grupą liczącą około 50 osób przyjechał na tydzień do Warszawy aby przygotować prezentację na temat szczególnie ciekawych zjawisk zachodzących w naszej stolicy. Tematem prezentacji Karla było wykorzystanie przez osoby bezdomne miejsc niemieszkalnych takich jak pustostany, ogródki działkowe i inne jako miejsc w których żyją, przebywają na stałe. Student odnalazł Misję dzięki informacjom o naszej organizacji zamieszczanym na stronie internetowej FEANTSA i zwrócił się o pomoc w przygotowaniu prezentacji. Ze streetworkerami Misji odwiedzał ludzi mieszkających w przestrzeni publicznej na terenie Ursusa, Włoch i Ochoty. W ramach projektu fotografował przedmioty, pomieszczenia i miejsca, w których ludzie bezdomni tworzą sobie warunki do przebywania i funkcjonowania.

Zwieńczeniem pracy studentów była prezentacja fotografii w Hotelu Harenda. Karl przed pokazaniem zdjęć opowiedział o działalności Misji. Fotografie, które udało mu się zrobić zostały bardzo dobrze ocenione, a wybrana przez niego tematyka uznana za jedną z ciekawszych. Bardzo cieszymy się z możliwości współpracy z osobami zainteresowanymi tematem bezdomności w Polsce, oraz możliwością pokazania innym metod naszej pracy. Zdjęcia Karla zostaną wykorzystane w naszych projektach – będzie można je oglądać min. na powstającej stronie „Mieszkanie na ulicy czy najpierw mieszkanie?” tworzonej w ramach projektu „Najpierw Mieszkanie – rzecznictwo oparte o dowody” realizowanego w programie Obywatele dla Demokracji w ramach funduszy EOG.

karl_ketamo_poslane-lozko_20140407_0296

 Picture by Karl Ketamo
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij