Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej pisze list do posłów w sprawie zmiany Ustawy o pomocy społecznej.

30 czerwca 2015

KMPS prosi i mobilizuje wszystkie osoby i organizacje, którym los osób bezdomnych nie jest obojętny do wysyłania listów wzywających Posłów na Sejm RP do podjęcia interwencji w czasie drugiego czytania fatalnego dla polskiego systemu pomocy bezdomnym projektu zmiany ustawy o pomocy społecznej.

Pismo Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nie doczekało się odpowiedzi. Tymczasem ww. Komisja wraz z Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zarekomendowały Sejmowi przyjęcie ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej w niezmienionym brzmieniu w zakresie pomocy osobom bezdomnym W miarę możliwości Organizacja prosi o załączanie stanowiska z dn. mapa szukacz 9 czerwca, a także kontaktowanie się z Posłami poprzez media społecznościowe (Facebook, Twitter).

Sprawa jest niezwykle pilna – 8 lipca rozpoczyna się kolejne posiedzenie Sejmu, istnieje możliwość, że w związku z „gorączką przedwyborczą” Sejm może zająć się projektem Komisji już teraz.

Proponowaną treść listu oraz treść wcześniejszej korespondencji z Komisją można pobrać pod artykułem na stronie:

http://bezdomnosc.pl/index.php/news/34-apel-o-pomoc-piszemy-listy-do-poslow

Zachęcam także do podpisywania petycji, w której zawarta jest prośba o interwencję podczas II czytania projektu Ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 3550), złożonego przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP. Treść petycji została zaczerpnięta z pisma Federacji na Rzecz Osób Rozwiązywania Problemu Bezdomności skierowanego do Komisji Polityki Społecznej:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/poselmalgorzataadamczakplKrzysztofBrejzasejmpl_JacekBrzezinkasejm_Wzywamy_do_interwencji_i_ochrony_osob_bezdomnych_w_ust/?swVPyjb

Prosimy podpisać i wirtualnie wysłać do Posłów. Każdy głos ma znaczenie!

Załączamy treść listu KMPS, który zostanie rozesłany do osób, które mogą interweniować podczas czytania projektu Ustawy:

KMPS – LIST DO POSŁÓW

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij