Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej pisze list do posłów w sprawie zmiany Ustawy o pomocy społecznej.

30 czerwca 2015

KMPS prosi i mobilizuje wszystkie osoby i organizacje, którym los osób bezdomnych nie jest obojętny do wysyłania listów wzywających Posłów na Sejm RP do podjęcia interwencji w czasie drugiego czytania fatalnego dla polskiego systemu pomocy bezdomnym projektu zmiany ustawy o pomocy społecznej.

Pismo Ogólnopolskiej Federacji na rzecz Rozwiązywania Problemu Bezdomności do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny nie doczekało się odpowiedzi. Tymczasem ww. Komisja wraz z Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zarekomendowały Sejmowi przyjęcie ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej w niezmienionym brzmieniu w zakresie pomocy osobom bezdomnym W miarę możliwości Organizacja prosi o załączanie stanowiska z dn. mapa szukacz 9 czerwca, a także kontaktowanie się z Posłami poprzez media społecznościowe (Facebook, Twitter).

Sprawa jest niezwykle pilna – 8 lipca rozpoczyna się kolejne posiedzenie Sejmu, istnieje możliwość, że w związku z „gorączką przedwyborczą” Sejm może zająć się projektem Komisji już teraz.

Proponowaną treść listu oraz treść wcześniejszej korespondencji z Komisją można pobrać pod artykułem na stronie:

http://bezdomnosc.pl/index.php/news/34-apel-o-pomoc-piszemy-listy-do-poslow

Zachęcam także do podpisywania petycji, w której zawarta jest prośba o interwencję podczas II czytania projektu Ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej (druk nr 3550), złożonego przez Komisję Polityki Społecznej i Rodziny Sejmu RP. Treść petycji została zaczerpnięta z pisma Federacji na Rzecz Osób Rozwiązywania Problemu Bezdomności skierowanego do Komisji Polityki Społecznej:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/poselmalgorzataadamczakplKrzysztofBrejzasejmpl_JacekBrzezinkasejm_Wzywamy_do_interwencji_i_ochrony_osob_bezdomnych_w_ust/?swVPyjb

Prosimy podpisać i wirtualnie wysłać do Posłów. Każdy głos ma znaczenie!

Załączamy treść listu KMPS, który zostanie rozesłany do osób, które mogą interweniować podczas czytania projektu Ustawy:

KMPS – LIST DO POSŁÓW

 
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij