Komunikat Końcowy Polskiej Delegacji Osób Doświadczających Ubóstwa 2012

4 lutego 2014

W oparciu o doświadczenia i wiedzę wyniesione z udziału w 11 Europejskich Spotkaniach Osób Doświadczających Ubóstwa, my, osoby bezpośrednio doświadczające ubóstwa:

1. Wzywamy Polski Komitet Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN PL do stworzenia instytucjonalnych warunków dla rozwijania ruchu osób doświadczających ubóstwa w Polsce zgodnie ze znaczeniem jakie do partycypacji przywiązuje Europejska Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu.
2. Wzywamy polskie organizacje pozarządowe w szczególności te skupiające ludzi doświadczających ubóstwa oraz udzielające im wsparcia do wprowadzania i rozwijania idei partycypacji w swojej działalności. Ludzie doświadczający ubóstwa, również jako „podopieczni”, odbiorcy usług” czy „klienci” muszą mieć bezpieczną przestrzeń do wyrażenia swojego doświadczenia, opinii wobec zarządów i dyrektorów organizacji o świadczonej przez nich pomocy.
3. Wzywamy polskich decydentów, osoby odpowiedzialne za kształt polityki społecznej wobec ubóstwa i wykluczenia społecznego na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym do liczenia się w codziennej pracy ze zdaniem ludzi doświadczających ubóstwa: klientów pomocy społecznej, beneficjentów organizacji pozarządowych, mieszkańców schronisk i noclegowni dla bezdomnych i wszystkich innych ludzi bezpośrednio dotkniętych problemem biedy i wykluczenia społecznego. Wzywamy do wysłuchania naszego głosu i realizacji postulatów, które z niego wypływają. Wzywamy do opracowania przy naszym udziale konkretnego i realnie wprowadzanego w życie programu zapobiegania ubóstwu i bezdomności oraz opracowanie standardów jakie muszą spełniać instytucje i organizacje zajmujące się wsparciem osób ubogich i bezdomnych.
4. Wzywamy decydentów z poziomu Unii Europejskiej do mobilizowania polskiego rządu do wprowadzania w życie zobowiązań wynikających z regulacji Unii Europejskiej (min. rezolucje Parlamentu Europejskiego w sprawie likwidacji bezdomności).

Pobierz pełny Raport Polskiej delegacji z 11 Europejskich Spotkań w 2012
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij