Kontynuacja przygotowań do ESODU 2014 – piąte spotkanie

25 czerwca 2014

Przygotowania do wyjazdu na Europejskie Spotkania Osób Doświadczających Ubóstwa powoli wchodzą w fazę finalną. Z grona uczestników dotychczasowych spotkań wyłonione zostało dziesięć osób z których pięć stanowić będzie polską delegację do Brukseli.

Grupa ta została podzielona na zespoły robocze, które zajmują się opracowaniem oficjalnego stanowiska polskiej delegacji i przygotowaniem do dyskusji na tematy będące przedmiotem rozmów podczas ESODU.

W ramach poszerzenia formuły przygotowań, jedna z grup roboczych wzięła udział w debacie Jana Nowaka-Jeziorańskiego organizowanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich, która odbyła się 12 czerwca i poświęcona była walce z nienawiścią. Przedstawiciele naszej grupy mieli więc pierwszą możliwość aktywnego uczestniczenia w otwartej debacie poza dotychczasowymi wewnętrznymi spotkaniami.

Ponadto, 18 czerwca Kamiliańską Misję Pomocy Społecznej odwiedziła grupa dziennikarzy oraz pracownik biura Rzecznika Praw Obywatelskich z Albanii. Poza rozmowami dotyczącymi przeciwdziałaniu bezdomności, spotkanie dało okazję koordynatorowi polskiej delegacji do przedstawienia gościom formuły, założeń i celów Europejskich Spotkań Osób Doświadczających Ubóstwa.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij