Lato w Pensjonacie „Św. Łazarz”

13 września 2014

Wielu osobom wydawać by się mogło, że lato to najlżejsza pora roku dla osób w kryzysie bezdomności. W końcu bez obawy przed zamarznięciem mogliby przespać się na ławce w parku czy altance działkowej. W tym czasie schroniska i noclegownie powinny świecić pustkami. Dla osób których dotyka problem bezdomności pora roku nie ma znaczenia. Czy to zima, czy lato zasługują oni na ciepły posiłek i dach nad głową. Zasługują na możliwość znalezienia miejsca, schronienia gdzie panują godne dla każdego człowieka warunki. A co także bardzo ważne zasługują na pomoc i wsparcie ludzi – specjalistów, którym mogą zaufać i dzięki pomocy którym kryzys bezdomności znajdzie dla nich swój koniec na zawsze.

Mimo, że na zewnątrz w ciągu dnia przygrzewało słońce, a w nocy temperatura nie spadała poniżej 10 stopni to nasze schronisko stale było zapełnione.  Wiele osób w okresie wakacyjnym zdecydowało się przyjść skorzystać z pomocy Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej. Niestety podobnie jak w okresie zimowym bardzo często zmuszeni byliśmy odmawiania pomocy w postaci schronienia ze względu na brak wolnych miejsc w placówce. Pojedyncze miejsca jakie się pojawiały zwykle bardzo szybko były zajmowane. W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia ze względu na brak wolnych miejsc odmówiliśmy w sumie 54 osobom. Każdego dnia odbieraliśmy także telefony od osób poszukujących schronienia, których musieliśmy informować o braku miejsc.

Schronisko „Św. Łazarz” przeznaczone jest dla bezdomnych mężczyzn powyżej 40 roku życia. Mamy w sumie 100 miejsc w placówce, oraz 30 miejsc w mieszkaniach treningowych dla osób oczekujących na lokal komunalny w Warszawie. Warunkiem przyjęcia do Pensjonatu jest dostępność miejsc oraz zaakceptowanie regulaminu. Brak dokumentów jak np. dowodu osobistego nie jest przeszkodą.  Na miejscu w Pensjonacie pomocą służą pracownicy socjalni, psycholog, terapeuta uzależnień, radca prawny, oraz doradca zawodowy.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij