Łaźnia mobilna w Warszawie

1 czerwca 2017

W dniu 1.06.2017 Urząd Miasta Warszawa zorganizował spotkanie przy nowo powstałej łaźni mobilnej przy ulicy Wenedów róg Zakroczymskiej. Zebrali się przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych, głównie streetworkerzy. Łaźnia mobilna składa się z czterech modułów, jeden administracyjny, trzy kąpielowe. Łaźnia jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Czynna jest codziennie (7 dni w tygodniu, oprócz dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 9-13 oraz 15-19. Łaźnia oferuje możliwość kąpieli, toalety, usług fryzjera (soboty od 10-14) oraz wymianę bielizny. Na zewnątrz, w kartonach, leżą ubrania, które można wziąć, jeżeli jest taka potrzeba. W ciągu 8 dni od uruchomienia (24.05.2017) z łaźni już skorzystało 130 osób. Pracownicy będą zbierać informacje o osobach, które korzystają z usług łaźni, aby móc efektywniej zorganizować pomoc. Łaźnia będzie stała w ustalonym miejscu od 120-180 dni, potem zostanie przeniesiona w kolejne miejsce, po konsultacjach ze Strażą Miejską oraz streetworkerami, gdzie jest największe zapotrzebowanie. Projekt pilotażowy trwa do końca roku, Miasto zapewnia, że będzie kontynuowany, chociaż skupiają uwagę na Punkcie Pierwszej Pomocy w przejściu podziemnym przy ul. Waryńskiego.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak ważna jest kolejna łaźnia na terenie m.st. Warszawy, ponieważ zapotrzebowanie na taką formę pomocy niskoprogowej jest bardzo duże wśród osób w kryzysie bezdomności przebywających w przestrzeni publicznej. Warto otwierać kolejne łaźnie na terenie m.st. Warszawy, aby każda osoba potrzebująca mogła być czysta, czuć się komfortowo i godnie.

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij