Ogólnopolska Federacja na rzecz Rozwiązywania Problemów Bezdomności otrzymała odpowiedź z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

14 stycznia 2015

W piśmie tym możemy przeczytać iż przedstawiciele poszczególnych resortów wskazali na problemy i trudności w związku ze zniesieniem obowiązku meldunkowego a co za tym idzie rekomendują pozostawienie go w takim kształcie, jak funkcjonuje on obecnie.  Myślę że jest to o tyle istotna informacja iż dotychczas na pytania na temat osób bezdomnych nieubezpieczonych, osób niemogących korzystać z pełni praw ze względu na brak dokumentów potwierdzających tożsamość oraz ludzi przebywających od wielu lat poza gminą ostatniego zameldowania starających się o miejsca w schroniskach, noclegowniach, mieszkaniach treningowych zgłaszając problemy tej grupy osób, słyszeliśmy iż mamy czekać na zmianę przepisów meldunkowych. Kilkuletnie oczekiwanie pokazuje że nic się niezmienni. Należy o tym pamiętać i rozpropagować jak najszerzej tą informację aby przy kolejnych rozmowach nie odsyłano nas do planowanych zmian które nigdy nie nadejdą.

Adriana Porowska

IMG_1716

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij