Posiedzenie Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności

23 października 2015

Dnia 22.10.2015r. w Biurze RPO odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Ekspertów ds. Przeciwdziałania Bezdomności, powołanej przez Rzecznika Praw Obywatelskich dr. Adama Bodnara. Dyskutowano na temat najważniejszych problemów praktycznych i prawnych, z którymi stykają się na co dzień członkowie Komisji pomagający osobom bezdomnym. Uczestnicy spotkania wskazali na konieczność stworzenia systemu identyfikacji przyczyn bezdomności oraz powołania koordynatora polityki rządowej w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku. Poruszona została kwestia nadzoru nad standardami pomocy socjalnej dla osób dotkniętych bezdomnością oraz wsparcia programów umożliwiających wychodzenie z bezdomności. Rozmawiano również o konieczności przeciwdziałania krzywdzącym stereotypom i stygmatyzacji bezdomnych.

Kolejne spotkanie planowane jest w pierwszej połowie grudnia.

Dyrektor KMPS Adriana Porowska, która jest współprzewodniczącą Komisji brała czynny udział w spotkaniu. Zapewniła, że na bieżąco będzie przekazywała wszystkie rozważane kwestie Komisji Dialogu Społecznego ds. Bezdomności w Warszawie. Liczy także na zgłaszanie wszelkiego rodzaju sugestii i pomysłów na spotkaniach Rady Opiekuńczej, które będzie mogła z kolei przekazywać na spotkaniach Komisji przy RPO.

 

rpo
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij