Prezentacja dla radomskich interesariuszy – wiedza i współpraca

17 listopada 2013

Na zaproszenie radomskich interesariuszy bezdomności z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Misja przygotowała specjalnie dla nich prezentację o agencjach najmu społecznego na podstawie materiałów sieci współpracy HABITACT skupiającej przedstawicieli samorządów lokalnych małych i dużych miast zajmujących się bezdomnością w Europie. Spotkanie odbyło się w MOPS w Radomiu 14 listopada 2013 roku, wzięło w nim udział około 20 osób.

Agencje najmu społecznego to niekomercyjni pośrednicy ułatwiający wykorzystywanie mieszkaniowych zasobów prywatnych właścicieli na potrzeby tzw. „trudnych klientów” czyli ludzi, którzy bez ich pośrednictwa zazwyczaj nie znajdują lokum i bytują na ulicach i w schroniskach. ANS łączą funkcje zarządcy mieszkań, pracy socjalnej oraz łącznika ze światem pomocy społecznej i mainstreamu. Model został wypracowany w Belgii, gdzie stał się stałym elementem systemu wsparcia wobec bezdomności nadając mu charakter „housing led” (rozwiązywanie bezdomności poprzez politykę mieszkaniową a nie np. tylko prozatrudnieniową). Został podchwycony przez FEANTSA jako przykład innowacji społecznej, którą warto upowszechnić w UE. Mamy nadzieję, że dzięki wizycie jego upowszechnienie stało się choć trochę interesujące w Radomiu.

KMPS organizuje prezentacje o wybranych programach, trendach i strategiach kierowanych do ludzi w sytuacji bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w Polsce i Europie na zaproszenie lokalnych interesariuszy bezdomności z Mazowsza i jego najbliższych okolic. Obecnie proponujemy następujące tematy:

1. Idea i programy „Najpierw mieszkanie”
2. Agencje najmu społecznego, program mieszkań treningowych KMPS
3. Główne tezy ekspertyzy zewnętrznej „Modelu GSWB 2012”
4. Metodologia badań i miary bezdomności (stan, przepływ, występowanie).
5. Koncepcyjne i operacyjne definiowanie bezdomności FEANTSA: Typologia ETHOS – sytuacje mieszkaniowe oznaczające bezdomność i wykluczenie mieszkaniowe

Formą zapłaty za wizytę jest zaproszenie przedstawiciela KMPS do lokalnych placówek, przedstawienie interesariuszy, rozmowa. Polecamy się! (ursus@misja.com.pl)

Gorąco zachęcamy polskie samorządy lokalne do włączania się w działania sieci HABITACT: www.habitact.eu
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij