PUNKT PIERWSZEGO KONTAKTU DLA OSÓB BEZDOMNYCH

23 września 2016

W chwili obecnej m.st. Warszawy prowadzi konsultacje społeczne dotyczące projektu powstania punktu gdzie osoby bezdomne będą mogły korzystać z pomocy doraźnej. Punkt powstać ma w nieczynnym przejściu podziemnym naprzeciwko Domu Studenckiego Riviera przy ul. Waryńskiego, miejsce to jest w chwili obecnej w żaden sposób niewykorzystane.  Pracownicy BPiPS odwiedzają już różne organizacje i przedsiębiorców działających w okolicy konsultując z nimi pomysł. Zapraszają na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 28 września w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Polnej 7A w Warszawie w godzinach 17.30 – 19.30.  Zarząd Dróg Miejskich, oraz Centrum Komunikacji Społecznej potwierdziło swoją obecność i wsparcie. Spotkanie będzie moderować  Pani Anna Cybulko. W jego trakcie zostanie przedstawiony plan zagospodarowania miejsca tak aby było jak najlepiej  przystępne i najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Punkt służyć ma doraźnej pomocy: kąpiel, odzież, pomoc medyczna, informacje i porady. Składać się będzie z części sanitarnej (łaźnia, toalety, pralnia, magazyn odzieżowy), oraz pomocowo – konsultacyjnej , w tym medycznej. Dodatkowo w planach jest stworzenie w punkcie bazy streetworkerów.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod adresem:

http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsultacja/dzialania-spoleczne-w-nieczynnym-przejsciu-podziemnym-przy-ul-warynskiego

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej całym sercem popiera projekt i prosi o wsparcie inicjatywy!

Liczymy na wasz głos!

warynskiego_plakat_popr_0

 
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij