Współpraca z warszawskim samorządem – analiza danych o bezdomności

11 września 2013

Miło nam poinformować, iż propozycja współpracy złożona przez Misję w konkursie Miasta Stołecznego Warszawa dotyczącym wyboru partnerów strategicznych do współpracy przy analizie i opracowaniu danych gromadzonych przez stołeczny samorząd została przyjęta. [Ogłoszenie o rozstrzygnięciu konkursu] Misja jest jedyną organizacją pozarządową w gronie partnerów strategicznych, do których należą min. Uniwersytet Warszawski, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej oraz Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie. Zajmiemy się opracowaniem wskaźników efektywności klasycznej placówki udzielającej wsparcia z tytułu bezdomności. Na tym etapie współpraca ma charakter niefinansowy. W przyszłości w ramach pogłębionej współpracy potencjalnie realizowanej w oparciu o środki Europejskiego Funduszu Społecznego zaproponowaliśmy opracowanie tzw. wskaźnika „przypływu” czyli wielkości populacji dotkniętej problemem bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w danym okresie np. roku czy kilku lat, na danym terytorium oraz wskaźnika bezdomności epizodycznej, przejściowej i chronicznej według definicji sformułowanych w badaniach Kuhna i Culhane’a w latach dziewięćdziesiątych.

Współpraca jest elementem realizacji Strategii Rzecznictwa KMPS opartej o filary wiedzy, współpracy i przejrzystości.

Tags: , , , ,
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij