Wizyta pracowników socjalnych z Berlina w Warszawie 27-28 listopada 2014

27 listopada 2014

Nasi goście to członkowie organizacji Arbeitgemeinschaft Berliner Wohnungslosentagesstätten, AGBW skupiającej pracowników socjalnych i wolontariuszy dziennych centrów pomocy, świetlic, udzielających podstawowego wsparcia osobom pozbawionym dachu nad głową: wydają posiłki, zapewniają możliwość umycia się, zdobycia informacji itd. Wśród ich klientów znajduje się wiele osób pochodzących z Polski – 80% wszystkich klientów nie niemieckich to Polacy. Nie znają języka, często nie mają żadnych uprawnień do pomocy społecznej i bardzo ciężko im pomóc. Wielu z nich – choć nie wszyscy – to osoby uzależnione od alkoholu. Goście zastanawiają się co ich motywuje do przyjazdu do Berlina? Czy na pewno jest im tam lepiej niż w Polsce, dlaczego nie chcą wracać? Jak wygląda pomoc socjalna i mieszkaniowa dla osób bezdomnych w Polsce?

Aby pomóc udzielić odpowiedzi KMPS poprosiła warszawskich współpracowników, interesariuszy bezdomności o prezentacje, które wygłosili min. Marcin Sobocki z Biura pomocy i projektów Społecznych m.st Warszawa, Agnieszka Grabowska pracowniczka socjalna z Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus, Aleksandra Różycka, Naczelniczka Wydziału Zasobów Lokalowych dla Dzielnicy Mokotów oraz Joanna Kaup Markiewicz, Kierowniczka Schroniska „Przystań” Caritas AW, Agnieszka Fill, Stowarzyszenie „Lekarzy Nadziei” oraz Dyrektor i pracownicy KMPS.

Agenda spotkania

Spotkanie zostało zorganizowane przez KMPS w ramach Programu Rzecznictwa: wiedza, współpraca, przejrzystość.
Możesz wesprzeć nas wpłacając dowolną kwotę na poniższe konto:

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej

Ul. Poniatowskiego 14, 05-092 Łomianki-Buraków

X ODDZ. PKO BP S.A. WARSZAWA

NR. KONTA 25 1020 1013 0000 0702 0003 2474

kod (BIC) SWIFT dla przelewów zagranicznych: BPKOPLPW

Wpłaty darowizn rozliczane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

 
Darowizna na rzecz Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej
Kwota: PLN

Wpłacając ofiarę pieniężną na konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej możliwe jest jej odliczenie od podstawy opodatkowania jako darowiznę na działalność charytatywno – opiekuńczą, dokonaną stosownie do postanowień artykułu 55 ustęp 7 ustawy z 17 maja 1989r., o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U.89.29.154 z późn. zm.).

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij