II Seminarium Interesariuszy Bezdomności

3 października 2013

W siedzibie Stowarzyszenia Antidotum w Domu Terapii i Readaptacji Społecznej odbyło się Drugie Seminarium Interesariuszy Bezdomności. Lokalni interesariusze przyglądali się z bliska działalności stowarzyszenia, wysłuchali prezentacji gości oraz dyskutowali o wyzwaniach i możliwościach pogłębienia współpracy. W gronie uczestników znaleźli się mieszkańcy Domu, burmistrzowie okolicznych gmin, przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz pracownicy ośrodków pomocy społecznej i sąsiedzkich instytucji. Przedstawiciele Misji uczestniczyli w seminarium w ramach konsekwentnej realizacji Strategii Rzecznictwa opartej o filary wiedzy, współpracy i przejrzystości. Spotkanie przesycone było ideą partycypacji, wzajemnego szacunku oraz uznania dla pracy Stowarzyszenia. Są to podstawy, na których z radością kontynuujemy budowę nieformalnej sieci mazowieckich interesariuszy bezdomności. Wkrótce dostępna będzie publikacja podsumowująca wydarzenie.

Trzecie Seminarium Interesariuszy odbędzie się w Płocku 27 listopada 2013 roku i będzie poświęcone prewencji. Zapraszamy w imieniu organizatorów: Płockiego Koła Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Seminarium zostało zorganizowane w ramach zadania publicznego „Upowszechnienie instrumentów wsparcia procesu wychodzenia z bezdomności w środowisku wiejskim”, ze środków Wojewody Mazowieckiego w ramach programu „Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób”.

Publikacja z Pierwszego Seminarium Mazowieckich Interesariuszy Bezdomności
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij