Konsultacje RPO WM, KPPWSiU, KPRPBiWM 2014-2020

6 marca 2014

W ostatnim czasie Misja wzięła udział w konsultacjach społecznych ważnych dokumentów programujących politykę społeczną wobec bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego w okresie 2014-2020. Poniżej można zapoznać się z naszymi uwagami, które koncentrowały się wokół:

  • konceptu inwestycji społecznych wyrażonym min. w Pakiecie Inwestycji Społecznych Komisji Europejskiej
  • zwiększenia dostępu do mieszkań,
  • deinstytucjonalizacji pomocy kierowanej do osób w sytuacji bezdomności (przejście od placówek obiektów zbiorowego zakwaterowania do rozproszonych mieszkań wspieranych),
  • przejścia od polityki zorientowanej na zatrudnienie (employment led) do zorientowanej na mieszkania (housing led)
  • poprawie diagnozowania skali i podstawowych cech populacji znajdującej się w sytuacji bezdomności i wykluczenia mieszkaniowego (przejście od fragmentarycznych badań w punkcie w czasie do badań określających realną skalę populacji dotkniętej problemem).

Konsultowane dokumenty i nasze uwagi poniżej:

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Krajowy Program Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu 2020

Jednocześnie podjęliśmy decyzję o nie odnoszeniu się do propozycji Krajowego Programu Rozwiązywania Bezdomności  i Wykluczenia Mieszkaniowego przygotowanej przez Grupę GSWB ze względu na brak przejrzystości w procesie tworzenia tego dokumentu. Uzasadnienie znajduje się tutaj.
Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij